Klawiatury zamieniające tekst na emotikony

Pomysłów na ciekawe klawiatury pod system iOS nie brakuje, wypróbuj klawiatury, które zamieniają tekst na emotikony w trakcie pisania.

klawiatura Emojimo

W systemie iOS 8 masz możliwość instalacji klawiatur firm trzecich i używania ich jako klawiatury systemowej. Gdy używasz takiej klawiatury ma ona dostęp do wpisywanych danych. Należy pamiętać, aby nie używać tych klawiatur podczas logowania do serwisów transakcyjnych czy innych kont osobistych, ponieważ pozwalamy tym klawiaturom na śledzenie wpisywanego tekstu (podczas logowania warto przełączyć się na klawiaturę systemową).

Więcej na temat prywatności podczas używania klawiatur innych firm przeczytasz poniżej w dalszej części tekstu.

Jak zmienić klawiaturę systemową pod systemem iOS 8?

  1. Zainstaluj klawiaturę innej firmy ze sklepu App Store.
  2. Wejdź do Ustawienia > Ogólne > Klawiatura > Klawiatury > Dodaj klawiaturę.
  3. Z listy KLAWIATURY INNYCH FIRM wybierz zainstalowaną klawiaturę.

Podczas korzystania z takiej klawiatury pamiętaj o tym, że ma ona dostęp do wpisywanych danych.

Emojimo Keyboard

Jedną z ciekawszych klawiatur pod iOS-a, która ostatnio wpadła mi w oko jest klawiatura Emojimo. Jest to darmowa klawiatura na urządzenia z iOS-em 8, która w czasie rzeczywistym zamienia wpisywany tekst na odpowiadające mu emotikony. Klawiatura działa na zasadzie autokorekty i automatycznie zamienia słowa na odpowiednio przypisany obrazek.

Klawiatura Emojimo zamienia na obrazki angielskie słowa, ale program posiada również funkcję, dzięki której możemy zdefiniować własne słowniki „hieroglifów” naszych czasów.

Emojimo Keyboard

Klawiatura może zamieniać tekst automatycznie podczas pisania, lub można skorzystać z normalnej klawiatury i później zamienić cały tekst na emotikony.
Emojimo Keyboard pobierzesz za darmo z App Store’a.

Emojiyo Keyboard

Jeśli nie macie dość emotikonek, a nadgorliwość autokorekty klawiatury Emojimo Wam nie odpowiada, wypróbujcie naszą drugą propozycję, która jest alternatywą tłumaczenia tekstu na emoty w czasie rzeczywistym.

Klawiatura Emojiyo

Klawiatura Emojiyo oferuje subtelne sugestie zamiast podmiany tektu podczas pisania.

Emojiyo Keyboard również pobierzesz za darmo ze sklepu App Store.

Emojiyo Keyboard

Używanie klawiatur innych firm a prywatność

Funkcja Klawiatury innych firm pozwala używać do wprowadzania danych klawiatur innych niż systemowe. Klawiatury innych firm mają dostęp do wszystkich wpisywanych danych, w tym do numerów kard kredytowych, adresów pocztowych oraz innych danych osobowych i poufnych. Mogą one także mieć dostęp do tekstu lub danych znajdujących się w otoczeniu wpisywanego tekstu (ma to na celu poprawienie działania funkcji automatycznej korekty).

Jeśli włączysz opcję Pełny dostęp, twórcy klawiatur będą mogli odczytywać, gromadzić i przesyłać wszystko, co wpisujesz. Ponadto, jeśli program innej firmy zawierający klawiaturę ma pozwolenie na korzystanie z Twojego położenia, zdjęć lub innych Twoich danych, klawiatura taka może także gromadzić te informacje i przesyłać je na serwery swojego twórcy. Jeśli wyłączysz pełny dostęp dla klawiatury innej firmy, a następnie włączysz go ponownie, jej twórca może mieć dostęp do wszystkiego, co zostało wpisane przy jej użyciu w czasie, gdy dostęp do sieci był wyłączony.

Jeśli nie włączysz opcji Pełny dostęp, twórcy klawiatur nie mogą odczytywać, gromadzić i przesyłać niczego, co wpisujesz. Nieupoważnione gromadzenie lub przesyłanie takich danych bez Twojego pozwolenia byłoby naruszeniem umowy z takim twórcą klawiatury. Niezależnie od tego, istnieją także techniczne środki zabezpieczenia przed nieupoważnionym dostępem do wpisywanych danych, a każda próba ich obejścia również stanowi naruszenie umowy z twórcą oprogramowania.

Klawiatury innych firm można wyłączać w dowolnym momencie. Aby to zrobić, otwórz Ustawienia, stuknij w Klawiatury i usuń klawiaturę z listy Klawiatury.

Korzystanie z klawiatury innej firmy podlega określonym przez jej twórcę warunkom, zasadom ochrony prywatności i praktykom. Przed użyciem klawiatury innej firmy zalecamy dokładne zapoznanie się z tymi warunkami, zasadami ochrony prywatności i praktykami, aby zrozumieć, jak firma ta traktuje Twoje dane i inne informacje.

źródło: The Next Web, Apple iOS