Światowy Dzień Walki z AIDS – kampania (RED) w App Storze

Popularne aplikacje mobilne zmieniły swoją kolorystykę na czerwono, aby wesprzeć i wziąć udział w kampanii (RED) w App Storze z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS 2014.

(RED) App Store

Apple właśnie ogłosiło wsparcie dla kampanii (RED) w sklepie App Store, z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS 2014. Do akcji przyłączyło się 25 popularnych aplikacji mobilnych, które zmieniły swoją kolorystykę na czerwoną.

Przez kolejne dwa tygodnie w aplikacjach dostępna będzie specjalna płatna zawartość, z które dochód w pełni zostały przekazany na Światowy Fundusz Walki z AIDS (RED). Aplikacje biorące udział w tej akcji zostały oznaczone specjalną czerwoną ikoną i zamieszczone w sekcji Apps for RED w App Storze.

Firma Apple ogłosiła również, że część ze sprzedaży detalicznej oraz ze sklepów internetowych z 28 listopada (piątek) i 1 grudnia (poniedziałek) przekaże na konto światowego funduszu (RED).

IMG_0114.JPG

Z informacji prasowej firmy Apple:

„Apple jest dumnym partnerem (RED), ponieważ uważamy, że dar życia jest najważniejszym darem, który ktoś może dać”, powiedział Tim Cook, dyrektor generalny Apple’a.
„Przez osiem lat, nasi klienci pomagają walczyć z AIDS w Afryce poprzez finansowanie zabiegów ratujących życie. W tym roku rozpoczynamy naszą największą akcję pozyskiwania funduszy z udziałem detalicznych i internetowych sklepów Apple’a, a niektórzy z najwybitniejszych deweloperów w App Storze przyłączają się do naszej akcji wydając specjalne wersje aplikacji.”

Darowizny na rzecz funduszu (RED) będą generowane w następujący sposób:

Od poniedziałku 24 listopada do niedzieli 7 grudnia, dwadzieścia pięć aplikacji w App Storze będzie zawierało nową specjalną płatną zawartość. Za każdym razem, gdy kupimy za pomocą Inn-App Purchase jakiś produkt oznaczony (PRODUCT) RED, cały dochód trafi do światowego funduszu walki z AIDS – RED.
W piątek 28 listopada klienci firmy Apple w USA otrzymają specjalne wydanie karty podarunkowej (RED) iTunes® za zakup wybranych produktów Apple’a. Z każdej użytej karty, Apple będzie przekazywać część dochodu na rzecz organizacji.

W poniedziałek 1 grudnia jest Światowy Dzień AIDS, Apple będzie oddawać część z każdej sprzedaży w detalicznych i internetowych sklepach Apple’a do Światowego Funduszu Walki z AIDS.
Marka (PRODUCT) RED została założona przez Bono z U2 i Bobbiego Shivera z ONE/Data przy zaangażowaniu takich firm jak Apple, w celu podniesienia świadomości i funduszy, aby pomóc w walce z AIDS w Afryce. Apple wspiera tę akcję od dawna, firma wydała nawet specjalną edycję iPoda Nano i iPoda Shuffle, karty iTunes Gift Card i akcesoria do iPhone’a i iPada.

Więcej na temat akcji i szczegółów na temat aplikacji biorących udział we wsparciu (RED) znajdziecie w informacji prasowej Apple’a.

Zobacz także specjalną sekcję Apps for (RED) w App Storze: AppStore.com/AppsforRED