Urządzenia z iOS-em przeważają w firmach na świecie

Według najnowszego raportu od Good Technology iOS odnotował znaczący wzrost wśród firm po premierze iPhone’a 6 i 6 Plus.

Systemy mobilne w firmach 3 kwartał 2014
Systemy mobilne w firmach 3 kwartał 2014

Good Technology opublikował najnowszy raport badający udział platform mobilnych w przedsiębiorstwach na świecie. Według danych za trzeci kwartał 2014 roku system mobilny Apple’a iOS zwiększył swój udział w rynku po wprowadzeniu nowego iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus. Wzrost z 67 proc. z poprzedniego kwartału do 69 proc. w trzecim kwartale nie jest ogromny, ale znaczący biorąc pod uwagę koszt urządzeń z Androidem i to, że najnowsze urządzenia Apple’a dostępne są dopiero od miesiąca.

Wyniki uwzględnione w raporcie opierają się nie liczbie aktywacji urządzeń z danym systemem od lipca do września 2014 roku. System Android odnotował spadek z 31 proc. do 29 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem to zaledwie 2 proc.  Reszta rynku aktywowanych urządzeń jest podzielona między urządzeniami z Windowsem (1 proc.) i innymi.

Warto zauważyć, że znacznie więcej aktywowanych było iPhone’ów 6 niż iPhone’ów 6 Plus. Według raportu Good Technology udział przedstawia się 85 proc. iPhone 6 vs. 15 proc. iPhone 6 Plus.

Aktywacja tabletów w firmach w 3Q 2014 r.
Aktywacja tabletów w firmach w 3Q 2014 r.

Z raportu dowiadujemy się także, że aktywacja tabletów w tym okresie wskazuje na dominację iPadów od Apple’a (89 proc. rynku), natomiast aktywacja tabletów z Androidem wzrosła nieznacznie do 11 proc. (wykres powyżej).

Good Technology jest liderem w dostarczaniu bezpiecznych rozwiązań mobilnych, zapewniając bezpieczne rozwiązania mobilne dla firm i instytucji na całym świecie, na wszystkich etapach wdrożenia i użytkowania. Ponad 6 000 organizacji w ponad 190 krajach używa rozwiązań Good Technology, w tym 100 liderów z listy FORTUNE® z takich branż jak bankowość komercyjna, ubezpieczenia, opieka zdrowotna i przemysł lotniczy i obronny. 

źródło: 9TO5Mac,  raport – Good Technology Mobilty Index Report Q3 2014