Withings Aura – inteligentny system wspomagania snu

Inteligentny system wspomagania snu Withings Aura Smart Sleep, który poprawi naszą jakość snu i samopoczucie zaraz po przebudzeniu.

Withings Aura

Każdego ranka, gdy się budzisz, szukasz przycisku wyłączenia budzika lub drzemki? Nie jesteś jedyny. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez  firmę Withings, ponad połowa Amerykanów ma podobnie, i jeszcze więcej Brytyjczyków. Wiele osób myśli nawet o rozbiciu budzika lub telefonu. Większość moich znajomych znienawidziła nawet niektóre piosenki, które ustawili sobie na poranne budzenie – kto by pomyślał, że tyle negatywnych emocji może nieść za sobą dźwięk budzika.

Brak snu i nagłe przebudzenie rano, po usłyszeniu budzika lub smartfona, powodują u wielu osób uczucie zmęczenia w ciągu dnia, co negatywnie wpływa na ich samopoczucie i jakość pracy. Większość ludzi woli, aby nie budził ich głośny dźwięk budzika, lecz ich naturalny wewnętrzny zegar biologiczny. Francuska firma Withings stworzyła pomysłowo zaprojektowany system snu Aura Smart Sleep, który jest ustawiony w ten sposób, aby zapewnić rano płynne przebudzenie i położyć kres przyciskom drzemki.

Aplikacja mobilna Health Mate – Steps tracker & Life coach by Withings

Bezpłatna aplikacja Health Mate umożliwia wizualizację faz snu, określenie przyczyn i momentów wybudzenia oraz porównywanie jakości snu pomiędzy poszczególnymi nocami.

Health Mate - Steps tracker & Life coach by Withings Health Mate - Steps tracker & Life coach by Withings

Aura Smart Sleep działa w oparciu o intuicyjną aplikację mobilną, w oryginalny sposób łącząc analizę faz snu z monitorowaniem czynników w otoczeniu. Czujnik snu dyskretnie wsunięty pod materac monitoruje wzorce i fazy Twojego snu przez całą noc. Urządzenie przyłóżkowe emituje naukowo zweryfikowane programy świetlno-dźwiękowe, by pomóc Ci zasnąć i obudzić się w świetnej formie — w idealnym momencie cyklu snu. Bezpłatna aplikacja mobilna umożliwia wizualizację faz snu, określenie przyczyn i momentów wybudzenia oraz porównywanie jakości snu pomiędzy poszczególnymi nocami.

Aplikację pobierzecie klikając na link: Health Mate – Steps tracker & Life coach by Withings

 

Withings Aura to inteligentny system, który monitoruje fazy snu.

Withings Aura

Prawie wszyscy ankietowani Amerykanie zadeklarowali, że wierzę iż nagłe pobudki rano mogą zrujnować ich dzień, wpływać na ich koncentrację i samopoczucie. Zmęczenie może również prowadzić do opieszałości i wypadków. Połowa osób badanych wyraziła chęć pozbycia się budzika, aby móc budzić się każdego ranka w sposób naturalny.

Zestaw Withings Aura Smart Sleep zawiera:

 • czujnik snu Withings Aura, który umieszcza się pod materacem
 • urządzenie przyłóżkowe Withings Aura – estetycznie zaprojektowane świecące urządzenie nocne
 • uniwersalny zasilacz
 • przewodnik szybkiego startu
 • bezpłatną aplikację Health Mate w wersji mobilnej i w wersji przeglądarkowej do przechowywania danych ze snu
 • bezpłatne konto Withings

Czujniki systemu Aura śledzą kombinację ruchów ciała, tętno i szybkość oddechu w nocy, a lampa LED emitująca światło i kojący dźwięk wspiera początek snu i zapewnia bezstresowe poranne budzenie. Wszystkie dane są dostarczane do aplikacji Withings Health Mate, abyście mogli przeanalizować swoje fazy snu.

Zalety Aura Smart Sleep:

 • analiza faz snu i monitorowanie czynników w otoczeniu
 • naukowo zweryfikowane programy świetlno-dźwiękowe pomagają zasnąć i łagodnie się budzić
 • wybudzenie we właściwej fazie snu ma zapewnić dobre samopoczucie i efektywność odpoczynku
 • specjalne programy do krótkich drzemek regeneracyjnych i sesji relaksujących
 • możliwość szczegółowego zapoznania się z indywidualnym przebiegiem faz snu w aplikacji na urządzeniu iOS

Aplikacja Aura może śledzić różne fazy snu i poinformować nas, jakie czynniki środowiskowe wpływają na nasz sen. Jak to działa? Aura emituje światło o długości fal dostosowanych do hamowania melatoniny, hormonu wydzielanego w mózgu i odpowiedzialnego za cykle usypiania i budzenia.

The Withings Aura – Video presentation (EN)

Urządzenie i program monitoringu snu wykorzystuje długie widma światła czerwonego, które nie hamuje wydzielania melatoniny, oraz używa krótkich fal światła niebieskiego do blokowania melatoniny, aby zwiększyć lub zmniejszyć czujność podczas snu. Aura wie kiedy wchodzisz w lekki cykl snu, który jest najlepszym momentem, aby delikatnie obudzić Cię  miękkim czerwonym światłem.

Aura może również pomóc zasnąć, abyś mógł naładować swoje ciało i umysł w każdej chwili. Posiada program drzemki i sesje relaksacyjne, aby poprawić Twoje zdrowie i samopoczucie, zachęcając jednocześnie do kreatywności.

Withings Aura Smart Sleep jest dostępny na Withings.com, Amazon oraz w sklepach Apple w cenie ok. 299,95 dolarów (1350 zł).

źródło: Withings Aura Smart Sleep, Cult of Mac