Dlaczego Steve Jobs powiedział, że Larry Page robi zbyt wiele?

Przeczytajcie najnowszy wywiad w serwisie Financial Times ze współzałożycielem Google’a Larry Page’em.

Larry Page - Google
Larry Page – Google

Wśród innych tematów, Larry Page mówi o różnicach w podejściu Google’a do biznesu w porównaniu z Apple’em – przytacza także historię ze Steve’em Jobsem.

On mi zawsze mówił, że robię zbyt wiele rzeczy – mówi Page dla Financial Timesa.

W biografii Jobsa napisanej przez Waltera Isaacsona w 2011 roku, możemy przeczytać tę samą historię, w której Jobs próbował domyślić się czym będzie Google w przyszłości, i o tym, że Google próbuje pokazać zbyt wiele produktów, które są dobre, ale nie wspaniałe. To wówczas Apple skupiło się tylko na pięciu podstawowych produktach i doskonaliło je, dzięki czemu są dopracowane w każdym calu.

W wywiadzie z Page’em jeszcze bardziej możemy zaobserwować różnice między Apple’em i Google’em. Firma Apple wypuszcza stosunkowo niewiele produktów, nie zawsze gra pierwsze skrzypce  w prezentowaniu nowości. Google z kolei chwyta się bardzo wielu obszarów i technologii, co może prowadzić do tego, że pojawiają się oskarżenia o nie skupianiu się na jakości.

Na szczęście jako konsumenci możemy czerpać z dorobku i filozofii obu firm, wybierając te produkty, które są dla nas najbardziej odpowiednie.

Cały wywiad z Larry Page’em przeczytacie na stronach Financial Timesa: FT interview with Google co-founder and CEO Larry Page

Warto przeczytać i dowiedzieć się trochę na temat przyszłych innowacji i projektu Google X.

źródło: Cult of Android