Gmail 5.0 gotowy do pobrania!

Nowa wersja programu Gmail 5.0 na Androida ze wsparciem dla innych kont pocztowych i Material Design jest już gotowa do pobrania.

Gmail 5.0
Aktualizacja aplikacji pocztowej Google’a Gmail 5.0 na Androida 5.0 Lollipop była przygotowywana już od dłuższego czasu, a nowa wersja dostarcza mnóstwa nowych funkcji i ulepszeń wizualnych. Dzisiaj, po długim oczekiwaniu, aplikacja Gmail 5.0 jest już dostępna do pobrania.

Uzyskane przez serwis Android Police podpisana przez Google’a aktualizacja zawiera wszystkie nowe funkcje. Interfejs został przeprojektowany w Material Design pod najnowszego Androida, który ma się ukazać już w poniedziałek 3 listopada: Google potwierdza datę wydania Androida 5.0 Lollipop.

Gmail 5.0 - aplikacja Gmail 5.0 - aplikacja

Oprócz ulepszeń samego wyglądu, Gmail 5.0 posiada wiele ciekawych nowych funkcji. Oczywiście największą nowością jest wsparcie aplikacji dla innych kont pocztowych niż Gmail, w tym Outlooka i Yahoo. Kolejna nowa funkcja pozwala na szybką aktualizację wątków – np. gdy czytasz jakiś wątek, zamiast pojawiającego się powiadomienia o odpowiedzi do tego wątku, od razu pojawia się sama odpowiedź.

Paczka Gmail 5.0 APK jest dostępna do pobrania z Android Police, wkrótce pojawi się także w sklepie Google Play. Aplikacja działa pod systemami mobilnymi Android począwszy od Ice Cream Sandwich i nowszymi.

Aplikację Gmail 5.0 pobierzecie w postaci paczki APK tutaj.

źródło: 9TO5Google, Android Police