Inbox – nowa usługa pocztowa od Google’a

Inbox, czyli skrzynka, która pracuje dla Ciebie – tak Google zapowiada swoją nową usługę dla poczty e-mail.

Inbox od Google'a (Gmail)
Inbox od Google’a (Gmail)

Czym jest usługa Inbox od Google’a?

Dzisiaj Google zaczęło rozsyłać zaproszenia do swojej nowej usługi pocztowej Inbox. Nowa skrzynka odbiorcza Inbox to zupełnie coś nowego – nie jest to kolejny Gmail, ale jest owocem kilku lat pracy tego samego zespołu, który stworzył Gmaila. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy dostają całą masę e-mailii i cenią sobie swój czas!

Inbox to zupełnie nowy rodzaj skrzynki odbiorczej, stworzony specjalnie na smartfony (ale działający również przez przeglądarkę internetową), który ma zrewolucjonizować korzystanie z poczty e-mail. Usługa ma być nastawiona na szybkie wiadomości, notatki i zadania do zrobienia.

Inbox rozszerza kategorie, które zostały wprowadzone w Gmailu w zeszłym roku, co ma sprawić, że łatwo będziemy mogli segregować nasze wiadomości.  Na przykład, wszystkie e-maile dotyczące zakupów internetowych, potwierdzeń czy wyciągów bankowych będą starannie automatycznie lub manualnie pogrupowane, dzięki czemu będzie można je szybko przejrzeć, a następnie zaznaczyć jako wykonane/przeczytane.

The Inbox, that works for you

 

Bundles, Highlights, przypomnienia i alerty

Algorytmy uczące Inboxa będą dostosowywać w przyszłości Twoje wybory i sugerować zachowania skrzynki. Będą wyróżniane najistotniejsze wiadomości takie jak trasy lotów, informacje o wydarzeniach, oraz zdjęcia i dokumenty wysłane przez przyjaciół i rodzinę. Skrzynka będzie także wyświetlać użyteczne informacje z sieci w czasie rzeczywistym, które nie były zawarte w pierwotnym e-mailu np stan Twoich lotów czy dostaw przesyłek. Najważniejsze wydarzenia i Zestawy będą ze sobą sprzężone, aby w skrócie wyświetlać tylko potrzebne informacje.

Inbox pomoże nam na skupieniu się tylko na priorytetach, pozwalając również dodawać własne przypomnienia, alerty i wiele więcej.

Inbox od Gmaila
Inbox usługa – aplikacja mobilna Google’a

 

Jak korzystać (dostać zaproszenie) do usługi Inbox?

Aby otrzymać zaproszenie do usługi należy napisać na adres inbox@google.com – Google rozpoczyna wysyłkę zaproszeń od dzisiaj, a każdy nowy użytkownik będzie mógł zapraszać kolejnych swoich znajomych.

źródło: Official Gmail Blog – An inbox that works for you