Oficjalnie: Android Lollipop, Nexus 6, Nexus 9, Nexus Player

Google oficjalnie zapowiedziało system Android 5 Lollipop oraz zaprezentowało Nexusa 6, Nexusa 9 i Nexusa Playera. Zobaczcie nowości od Google’a.

Android 5.0 Lollipop

Android 5.0 Lollipop

Po kilku miesiącach betatestów, Google zaprezentowało dzisiaj najnowszą wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego Android 5.0 Lollipop. Nowa wersja oprogramowania zadebiutuje na świeżo ogłoszonym phablecie Nexus 6, tablecie Nexus 9 i urządzeniu do streamingu wideo Nexus Playerze.

Wszystkie te nowości dostępne będą publicznie w ciągu najbliższych tygodni.

Jak zawsze w przypadku aktualizacji oprogramowania Android, w pierwszej kolejności otrzymaja go urządzenia z rodziny Nexus 5, 7, 10 i urządzenia Google Play Edition.

Aktualizacja powinna być dostępna do zainstalowania w postaci over-the-air (OTA) zainstalować, ale nie została podana oficjalna data.

Największą zmianą w systemie Android Lollipop jest nowy język projektowania znany jako Material Design. Android jest teraz znacznie czystszy, przez co zyskuje nowy interfejs użytkownika. Położono duży nacisk na żywe kolory.

Android Lollipop oczywiście dostarcza szereg nowych imponujących funkcji, oczywiście optymalizacje pod kątem żywotności baterii, nowy tryb powiadomień heads-up, sprytniejszy sposób odblokowywania urządzenia, lepszą wydajność GPU, szybszy tryb ART, ponad 5000 nowych API dla programistów, poprawki bezpieczeństwa i wiele więcej.

Więcej przeczytacie na oficjalnej stronie systemu Android 5.0 Lollipop: android.com/versions/lollipop-5-0

Nexus 6

Google Nexus 6

Google zaprezentowało dzisiaj także nowy phablet Nexus 6. Najnowszy smartfon Nexus jest produkowany przez firmę Motorola i czerpie z cech niedawno wydanej Moto X.  Po pierwsze i najważniejsze, słuchawka Google’a oferuje najnowszą wersję Androida tuż po wyjęciu z pudełka, bez żadnych niepotrzebnych aplikacji, skórek i obciążających dodatków. skórek.

Jeśli chodzi o funkcje Nexus 6 oferuje 6-calowy wyświetlacz AMOLED Quad HD (2560 × 1440),czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 2,7 GHz Qualcomm Snapdragon 805 oraz 13-megapikselowy aparat z tyłu z optyczną stabilizacją obrazu i 2-MP z przodu. Nexus 6 będzie dostępny w dwóch wersjach: 32 GB lub 64 GB.

Specyfikacja Nexusa 6

Specyfikacja techniczna Nexusa 6
Specyfikacja techniczna Nexusa 6

Na swoim oficjalnym blogu Google zwraca również uwagę na to, że właściciele nowego Nexusa będą mogli uzyskać sześć godzin użytkowania po zaledwie 15 minutach ładowania, wszystko to dzięki funkcji Turbo Charge. Bateria ma pojemność aż  3220 mAh. Innym kluczowym elementem są dwa przednie głośniki.

Nexusa 6 będzie można zamawiać już pod koniec października, natomiast do sprzedaży trafi w listopadzie.

Oficjalna strona Nexusa 6: google.pl/nexus/6

Nexus 9

Google Nexus 9

HTC długo był nieobecny na rynku tabletów, ale firma ogłosiła swój wielki, triumfalny powrót wraz nowym 9-calowy tabletem Nexus 9.

Obok marki nowego smartfona Nexus 6 (firmy Motorola), mamy do wyboru dziewięciocalowy tablet Nexus 9 od firmy HTC, która kładzie od teraz większy nacisk na rynek tabletów. Nowy tablet Nexus 9 ma mieć na pokładzie oczywiście Androida 5.0 Lollipop.

Nexus 9 wyposażony jest w 8,9-calowy wyświetlacz LCD  IPS, 64-bitowy procesor NVIDIA Tegra K1 taktowany zegarem 2,3 GHz. Z tyłu znajduje się 8-megapikselowy aparat, a z przodu 1.6-MP. Nowy tablet będzie w dwóch wariantach: model 16 GB, 32 GB. Bateria o pojemności 6700 mAh.

Specyfikacja techniczna Nexusa 9

Specyfikacja techniczna Nexusa 9
Specyfikacja techniczna Nexusa 9

Google ogłosiło także folio-klawiaturę, która będzie magnetycznie przytwierdzana do Nexusa 9, oferując dużą klawiaturę fizyczną, która może ustawić pisanie na kolanach, pod różnymi kątami pisania. Dodatkowo klawiatura ma działać jako osłona urządzenia.

Pre-order nowego Nexusa 9 trafi rozpocznie się w piątek 17 października, a oficjalnie w sprzedaży pojawi się od 3 listopada.

Oficjalna strona Nexusa 6: google.pl/nexus/9

Nexus Player

Nexus Player

Nexus Player to pierwsze urządzenie z systemem Android TV i jest zapowiedzią przyszłorocznych telewizorów z system Android TV. Od nich będzie zależało, czy Android TV podzieli los Google TV, czy też stanie się popularną platformą na rynku Smart TV.

Nexus Player został wyprodukowany we współpracy z firmą Asus, z pre-order urządzenia rozpocznie się od piątku 17 października.

Specyfikacja techniczna Nexusa Playera 

Specyfikacja techniczna Nexusa Playera
Specyfikacja techniczna Nexusa Playera

Oficjalna strona Nexusa Playera: google.pl/nexus/player

źródło Google – Android: Be together. Not the same, iPhoneHacks