Skype Qik – nowy komunikator wideo od Microsoftu

Firma Microsoft uruchomiła własną aplikację mobilną do wymiany wiadomości wideo o nazwie Skype Qik.

Skype Qik - aplikacja mobilna header

Nowy komunikator wideo od Microsoftu o nazwie Skype Qik (quick – szybki) to nowa aplikacja wyłącznie na urządzenia mobilne.

Trzy lata temu Microsoft kupił firmę Qik za 100 mln dolarów. Dzisiaj dodając nazwę Skype na przodzie wypuścił kolejną efemeryczną aplikację do wymiany wiadomości wideo. Czy rynek nie jest jeszcze przesycony tego typu komunikatorami? Jak sama nazwa wskazuje, Skype Qik jest promowana przez markę Skype, która również jest własnością Microsoftu.

Skype Qik: Group Video Messaging

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, a do korzystania ze Skype Qik nie musimy posiadać ani zakładać dodatkowego konta. W aplikacji będziemy identyfikowani po naszym numerze telefonu (podobnie jak w Whatapp lub Viberze).

Po zainstalowaniu aplikacji, na liście kontaktów pojawią się wszystkie nasze kontakty z telefonu. Wideowiadomość wysłaną przez Skype Qik można odczytać jeśli ma się zainstalowaną na smartfonie appkę. Jeśli odbiorca nie posiada aplikacji, możemy wysłać standardowe powiadomienie SMS z instrukcją i linkiem do pobrania aplikacji.

Skype Qik: Group Video Messaging

Każda wysłana wiadomość wideo zostaje automatycznie usunięta po 2 tygodniach, lub ręcznie w każdym innym momencie wcześniej.

Aplikacja oferuje również funkcję Qik Fliks (Android i iOS), czyli 5-sekundowe filmy zapisywane jako GIF-y. Fliksy można przechowywać na urządzeniu i wysyłać.

Aplikacja mobilna Skype Qik

Aplikacja dostępna jest na iOS-a Androida i Windows Phone’a. Linki do odpowiednich sklepów znajdziecie poniżej:

  • Skype Qik na iOS-a
  • Skype Qik na Androida
  • Skype Qik na Windows Phone’a