The Innovators – nowa książka Waltera Isaacsona

W swojej najnowszej książce pt. „The Innovators” Walter Isaacson opisuje cyfrową rewolucję i ludzi mających na nią największy wpływ.

The Innovators - Walter Isaacson

Aktualizacja: Książka „Inowatorzy” w polskiej wersji ma zostać wydana przez wydawnictwo Insignis w połowie 2016 roku: „Innowatorzy” Waltera Isaacsona po polsku!

Amerykański pisarz Walter Isaacson, głównie znany jako autor biografii Steve’a Jobsa opublikowanej w 2011 roku, ukończył swoją najnowszą książkę pt. „The Innovators” (Innowatorzy). W książce autor przyjrzał się bliżej ludziom, którzy przyczynili się do cyfrowej rewolucji, zaczynając od tych, którzy stworzyli komputer i powstanie Internetu.

Narracja obejmuje kilka wpływowych osobistości, zarówno z przeszłości, jak i obecnych wizjonerów. Poczynając od Ady Lovelace, która jest pionierem inżynierii komputerowej (1840 rok). Nie zabrakło także takich wpływowych osobowości jak Vannevar Bush, Alan Turing, J.C.R. Licklider, Doug Engelbart, Robert Noyce, Bill Gates, Steve Wozniak, Steve Jobs, Tim Berners-Lee i Larry Page.

Steve Jobs i Steve Wozniak
Apple: Steve Jobs i Steve Wozniak

Książka składa się z kilkunastu rozdziałów obejmujących wszystko od początku wizji Chrisa Babbage’a i Lovelace’a, przez późniejsze osiągnięcia w programowaniu, stworzenia tranzystorów, mikroprocesorów, gier wideo, początków Internetu (przyp. red. tutaj internet wielką literą!) i wiele wiele więcej, po nowoczesną sieć World Wide Web.

„The Innovators: How a Group of Hackers, Geniuses, and Geeks Created the Digital Revolution”, czyli „Innowatorzy: Jak grupa hakerów, geniuszów i geeków dokonała cyfrowej rewolucji.”

Fragment książki The Innovators Waltera Isaacsona
Fragment książki The Innovators Waltera Isaacsona

Tym razem autor nie skupia się tak bardzo na firmie Apple, ale opowiada o wielu utalentowanych ludziach, przedsiębiorcach i wynalazcach, których wizjonerskie pomysły nie miały łatwych początków.

Isaacson porusza także problem, jak różne modele biznesowe firm technologicznych mogą  sprzyjać rozwojowi i innowacjom.

Nie mamy żadnych informacji, które polskie wydawnictwo zdecydowało się na wydanie najnowszej książki Waltera Isaacsona i kiedy ukaże się u nas. Wszyscy niecierpliwi mogą kupić tę 500-stronicową książkę w Amazonie – zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (ebook) za około 20 dolarów.

Sprawdź: The Innovators: How a Group of Hackers, Geniuses, and Geeks Created the Digital Revolution Hardcover – 7 października 2014

Zobacz także: TOP 10 książek o nowych technologiach