Shapes – 3D Geometry Learning

Aplikacja mobilna Shapes dostarcza uczniom i nauczycielom nowych możliwości poznawania, objaśniania i eksploracji otaczającego świata.

Aplikacja Shapes

Aplikacja Shapes trafiła na stronę główną App Store w ponad 100 krajach. Polska aplikacja została doceniona przez Apple i trafiła do kategorii “Best New Apps” między innymi w Wielkiej Brytanii, Chinach, Niemczech, Francji, Rosji i Polsce.

Została również wybrana do polskiego konkursu Appaward 2014, którego finał odbędzie się podczas konferencji Generation Mobile 2014. Aplikacja Shapes została nominowana w kategorii iOS/Edukacja. 15 września od godziny 12:00 udostępniona została możliwość głosownia na aplikacje. Głosowanie potrwa do 7 października 2014 roku do godziny 24:00. W trakcie trwania głosowania, jury składające się ekspertów wybierze własnych zwycięzców.

Szczegóły konkursu na stronie: appaward.pl/ios/edukacja/

Zrzuty ekranu aplikacji

Aplikacja Shapes Aplikacja Shapes

Shapes – 3D Geometry Learning 

Misją twórców aplikacji mobilnej Shapes jest zapewnienie uczniom i nauczycielom nowych możliwości poznawania, objaśniania i eksploracji otaczającego świata. Przyświeca im konfucjańska myśl Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem. Nowe technologie dają twórcom możliwość wprowadzenia tej idei w życie w stosunku do zagadnień naukowych, które do tej pory były zupełnie abstrakcyjne.

Historia Shapes rozpoczęła się w 2012 roku kiedy powstała pierwsza wersja aplikacji pod nazwą Solids Elementary HD. W przeciągu dwóch lat aplikacja zyskała wielu użytkowników na całym świecie, pomagając uczniom i nauczycielom poznawać, nauczać i odkrywać świat trójwymiarowych brył. Z tego powodu zdecydowaliśmy się stworzyć nową wersję aplikacji pod nazwą Shapes.

Shapes – 3D Geometry Learning (App Walkthrough)

Aplikacja Shapes pomaga uczniom zrozumieć geometrię w przystępny i atrakcyjny wizualnie sposób. Shapes wykorzystuje możliwości urządzeń mobilnych aby zwiększyć skuteczność działań edukacyjnych. Aplikacja pozwala pokazać to, czego nie można uchwycić za pomocą tradycyjnych pomocy naukowych dzięki czemu pomaga budować zainteresowanie matematyką, wśród uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych.

Aplikacja została zweryfikowana i zatwierdzona przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Shapes przygotowano by wspierać efektywne działania nauczyciela w klasie szkolnej, ale aplikację można wykorzystać również jako narzędzie do samokształcenia. Aplikacja pozwala odkryć fascynujący świat brył takich jak graniastosłupy, ostrosłupy, bryły obrotowe czy wielościany foremne.

Funkcjonalności aplikacji Shapes:

  • 27 unikatowych brył
  • różnorodne: graniastosłupy, ostrosłupy, wielościany foremne oraz bryły obrotowe
  • możliwość rozkładania brył na różne kombinacje siatek
  • tryb przezroczystych powierzchni
  • możliwość podświetlania krawędzi i wierzchołków oraz kolorowania wybranych elementów
  • nawigacja z użyciem prostych gestów
  • możliwość obracania bryły w dowolnym kierunku, przybliżania i oddalania widoku oraz łatwego przywracania podstawowego położenia brył

Aplikację pobierzesz ze sklepu App Store za 3,59 euro.

Pobierz w App Store

źródło: materiały prasowe Setapp