5 powodów, aby nie instalować iOS-a 8 od razu

Czy warto instalować nowy system iOS 8 już jutro? Zobaczcie pięć powodów, dla których warto wstrzymać się z aktualizacją.

Czy instalować iOS-a 8?

Nie ulega wątpliwości, że iOS 8 będzie jedną z większych aktualizacji mobilnego systemu operacyjnego Apple’a i jest sporo powodów, aby miec go zainstalowanego na swoim iUrządzeniu. Jest też kilka istotnych powodów, aby nie uaktualniać iOS-a od razu. Dlaczego?

Zobacz pięć powodów, dla których warto zastanowić się przed zaktualizowaniem iPhone’a lub iPada do iOS-a 8.

System iOS 8 będzie dostępny już jutro, zupełnie bezpłatnie, na następujących urządzeniach, iPhone 4s, 5, 5c, 5s, 6, 6Plus, iPad 2, 3, 4, iPad mini, iPod touch 5. generacji.

Zobacz także: iOS 8 do pobrania w środę 17 września

Urządzenia zgodne z systemem iOS 8
Urządzenia zgodne z systemem iOS 8

1. Twoje ulubione aplikacje mogą przestać działać

Podczas gdy większość deweloperów ciężko pracuje, aby ich aplikacje mobilne działały pod najnowszym systemem iOS 8i były gotowe na dzień wypuszczenia aktualizacji, to jest zawsze jest sporo aplikacji, które zostaną dostosowane, lub dopuszczone przez Apple’a w późniejszym terminie.

W rezultacie, starsze aplikacje mogą nie być zgodne z nowym iOS-em od razu. Jeśli masz krytyczne aplikacje w telefonie, z których musisz korzystać (np. mobilne aplikacje bankowe, lub inne związane z Twoją pracą), to przed instalacją ósemki powinieneś poczekać, aż pojawi się aktualizacja lub dowiesz się, że aplikacja działa bez problemu pod najnowszą wersją.

Przy każdej tego typu większej aktualizacji znajdą się zawsze aplikacje, które nie będą działały prawidłowo, lub w ogóle nie będą się uruchamiały.

2. Stracisz jailbreaka

Choć jesteśmy pewni, że społeczność jailbreaka działa już na iOS 8, to może się zdarzyć, że zostanie on udostępniony znacznie później. Pierwszy jailbreak dla systemu iOS 7 został wydany dopiero na koniec ubiegłego roku, więcej trzy miesiące po udostępnieniu iOS-a 7. Jeśli używasz jailbreaka wersji iOS 7 i nie chcesz stracić swoich ustawień, to należy wstrzymać się przed instalacją już jutro.

3. Masz starsze urządzenie i obawiasz się o wydajności

Nie każde urządzenie będzie kompatybilne z iOS-em 8. Jeśli zainstalujesz iOS 8 na starszym urządzeniu, takim jak iPad 2 lub ​​iPhone 4s, to może warto poczekać na opinie innych użytkowników, którzy to wcześniej zrobią i podzielą się swoimi wrażeniami. System iOS 7 działa dobrze na starszych urządzeniach, takich jak iPad 2 oraz iPhone 4s. Dodatkowe funkcje w iOS 8 mogą spowolnić działanie systemu na starszych urządzeniach, a w ostateczności większość z nich może i tak być niedostępna.

4. Obawiasz się błędów – wolisz poczekać i upewnić się, że iOS 8 jest stabilny

iPhone bug

Jeśli potrzebujesz urządzenia do pracy bez niespodziewanych sytuacji lub nieoczekiwanych błędów, to może warto poczekać, ​​aż wszelkie błędy zostaną załatane w kolejnych aktualizacjach iOS 8.X.X. Nic dziwnego, że Apple już nad nimi pracuje – iOS jak każdy system nie jest pozbawiony błędów. Jeśli nie chcesz być królikiem doświadczalnym dla Apple’a, to uzbrój się w cierpliwość i póki co ciesz się stabilną wersją systemu iOS 7 na swoim urządzeniu mobilnym.

5. Nie chcesz stracić swoich danych albo potrzebujesz czasu na stworzenie kopii zapasowej

Ostatnią rzeczą, którą można zrobić, to aktualizowanie systemu w momencie pojawienia się aktualizacji, nie upewniając się, że wszystkie ważne dane są zarchiwizowane. Przed aktualizacją poświęć chwilę na zarchiwizowanie zdjęć, wiadomości tekstowych, informacji finansowych i innych dokumentów, których po prostu nie można przegrać.

Nie spiesz się do aktualizacji i zrób kopię zapasową przez iTunesa, iClouda lub programy i usługi do tworzenia kopii zapasowych zdjęć, wideo i dokumentów w chmurze, takich jak np. Dropbox.

źródło: iPhoneHacks – Top Five Reasons not to Install iOS 8 right away