Jak usunąć darmowy album U2 z iTunesa?

Apple stworzyło narzędzie do usunięcia darmowego albumu U2 „Songs of Innocence” z biblioteki iTunes.

Narzędzie do usunięcia albumu U2 z iTunesa

Tim Cook i U2 ogłosili na konferencji 9 września, że najnowszy album zespołu pt. „Songs of Innocence” będzie automatycznie udostępniony dla ponad 500 milionów użytkowników iTunesa. Wbrew pozorom nie wszyscy są fanami zespołu, albo nie życzy sobie dodawania do biblioteki iTunesa albumu U2 – nawet jeśli ma to być za darmo.

Pomimo, że sklep iTunes daje możliwość ukrycia wcześniejszych zakupów, Apple postanowiło udostępnić dedykowane narzędzie do trwałego usunięcia darmowego albumu U2 z historii zakupów.

Album U2 będzie dostępny za darmo aż do 13 października, kiedy to album pojawi się w regularnej sprzedaży. Każdy, kto zdecyduje się usunąć album, będzie musiał go „zdobyć ponownie” .

Poniżej możesz zobaczyć w jaki sposób usunąć darmowy album U2.

Tim Cook i U2 na konferencji 9 września 2014 r.
Tim Cook i U2 na konferencji 9 września 2014 r.

Jak usunąć album U2 „Songs of Innocence”?

  1. Wejdź na stronę: http://itunes.com/soi-remove.
  2. Kliknij przycisk Remove, aby potwierdzić usunięcie albumu z konta.
  3. Zaloguj się wpisując swoje Apple ID i hasło, którego używasz, aby robić zakupy w sklepie iTunes Store.
  4. Zobaczysz komunikat potwierdzający, że album został usunięty z konta.

Jeśli album został dodany do biblioteki iTunes na komputerze Mac lub PC albo w aplikacji Muzyka na iPhone’ie, iPadzie czy iPodzie touch, będziesz musiał usunąć je ręcznie.

Reakcja ludzi, którym album U2 został dodany automatycznie do biblioteki iTunes, a nie życzyli sobie tego, zaskoczyła Apple’a…

No cóż, nie każdy lubi, jak ktoś ingeruje w jego półkę z płytami, stąd też ruch Apple’a w stronę tych osób wydaje się całkowicie fair!

Apple – Echoes

New York Times poinformował w zeszłym tygodniu, że Apple zapłaciło ponad 100 mln dolarów za prawa do darmowego uwolnienia albumu dla klientów iTunesa!