Całkiem nowe Jimdo do tworzenia stron internetowych

Jimdo z nowymi szablonami, interfejsem użytkownika oraz edytorem stylów wyznacza nowe standardy w samodzielnym tworzeniu stron internetowych – także na tablecie!

Jimdo - nowa wersja

W zeszłym roku, a dokładnie rok temu, pisaliśmy o ciekawej aplikacji do samodzielnego tworzenia stron internetowych, między innymi na tablecie: Jimdo – mobilne narzędzie do tworzenia i zarządzania stronami WWW. Dzięki aplikacji Jimdo każdy może stworzyć zaawansowaną stronę internetową bez znajomości HTML-a, Photoshopa i innych zaawansowanych narzędzi z których korzystają profesjonalni webmasterzy.

W tym tygodniu doczekaliśmy się już dużego upgrade’u aplikacji – i tak właśnie powinno dbać się o użytkowników – rozwijać narzędzia i aplikacje.

Jimdo, jeden ze światowych liderów w branży kreatorów stron internetowych, udostępnił  w środę jedną z największych aktualizacji swojego systemu od momentu powstania projektu.

Nowy edytor stylów w Jimdo
Nowy edytor stylów w Jimdo

Co nowego w Jimdo?

  1. Wprowadzono nowy, intuicyjny edytor stylów.
  2. Nowe, w pełni elastyczne szablony.
  3. Jeszcze szybszy i prostszy interfejs użytkownika.

Dzięki nowym możliwościom tworzenie profesjonalnych i niepowtarzalnych stron stało się jeszcze prostsze.

Największą innowację stanowi edytor stylów. Dzięki niemu użytkownik może w łatwy i szybki sposób dopasować każdy element wybranego szablonu do własnych potrzeb. Bez względu na to, czy będzie to zmiana tła strony, dostosowanie wyglądu nawigacji czy też edycja tekstów i linków. Nowe Jimdo łamie dotychczasowe skomplikowane zasady dotyczące samodzielnego tworzenia stron i oddaje w ręce użytkowników zaawansowany kreator, z którym praca to sama przyjemność.

Wizją przyświecającą nam podczas prac nad edytorem stylów była chęć udostępnienia użytkownikom nowoczesnego narzędzia do tworzenia stron internetowych bez wiedzy z zakresu programowania. Od 7 lat zapewniamy stabilny i funkcjonalny system, ale stale rozwijamy też nowe technologie, aby poszerzać możliwości Jimdo, a tym samym możliwości naszych użytkowników. Udowodniliśmy to chociażby w zeszłym roku, wprowadzając na rynek aplikację na urządzenia mobilne – mówi Fridtjof Detzner, jeden z założycieli Jimdo.

Jimdo – zobacz wideo promujące system

Przykłady nowych szablonów w Jimdo

Jimdo - przykład szablonu WWW
Jimdo – przykład szablonu WWW
Jimdo - przykład szablonu WWW
Jimdo – przykład szablonu WWW

Ulepszony został również system dodawania treści na stronie, sugerujący teraz użytkownikowi najczęściej używane elementy. Dzięki temu proces tworzenia strony jest jeszcze szybszy. Ponadto dodawanie zdjęć odbywa się w tle, a użytkownicy mogą edytować dane bez przeładowania strony (inline editing) oraz dowolnie zmieniać rozmieszczenie poszczególnych elementów.

Nowe Jimdo to produkt w pełni multiplatformowy, oferujący wersję desktopową oraz mobilną. Wielokrotnie nagradzana i oceniana przez użytkowników AppStore aż na 4,5 gwiazdki aplikacja na iOS została w ciągu niecałego roku pobrana ponad 400 000 razy. Dzięki najnowszym zmianom Jimdo kontynuuje proces innowacji i wyznacza nowe trendy w branży.

Teraz czekamy tylko na wersję na Androida! Aplikację na iOS-a pobierzecie bezpłatnie, klikając na poniższy przycisk.

Pobierz w App Store

O Jimdo

Firma została założona w 2007 roku w Hamburgu przez trzech młodych przedsiębiorców. Christian Springub, Fridtjof Detzner i Matthias Henze stworzyli intuicyjny w obsłudze kreator stron www, z którym każdy użytkownik może w prosty sposób zbudować własną witrynę internetową. Kreator nie wymaga znajomości języków programowania i oferuje bogaty wybór funkcji – m.in. blog, galerie zdjęć, księgę gości, wtyczki społecznościowe czy integrację filmów z YouTube. Za pomocą zaledwie kilku kliknięć można otworzyć też sklep internetowy. Kreator Jimdo jest dostępny w jedenastu wersjach językowych, a z jego pomocą zostało stworzonych już ponad 12 milionów stron na całym świecie.

źródło: informacja prasowa Jimdo