Kto kupi iPhone’a 6?

Zobaczcie, jak właściciele wcześniejszych modeli iPhone’a deklarują przesiadkę na iPhone’a 6.

Właściciele, których modeli iPhone'a deklarują przesiadkę na nowego iPhone'a 6?
Właściciele, których modeli iPhone’a deklarują zakup nowego iPhone’a 6?

Do premiery nowego iPhone’a 6 lub Air (?) pozostało niecałe 2 tygodnie, Już 9 września Apple ma zaprezentować swojego najnowszego smartfona. To czas, aby sprzedać swojego starego iPhone’a, ponieważ cena wcześniejszych modeli spadnie po premierze szóstki. Zobaczcie, którzy właściciele iPhone’ów zdecydują się na zakup najnowszego iPhone’a.

Powyższe wykresy zostały przygotowane na podstawie badania użytkowników w USA (w wieku powyżej 13 lat), którzy są posiadaczami iPhone’a i zamierzają kupić nowszy model iPhone’a. Poniżej najważniejsze wnioski:

  • 35 proc. wszystkich właścicieli iPhone’a wyraża chęć zakupu nowszego urządzenia w ciągu najbliższych 6 miesięcy
  • osoby, które posiadają przynajmniej iPhone’a 4s z największym prawdopodobieństwem zaktualizują swojego smartfona (właściciele iPhone 3G/3Gs – w 46 proc.) ernizacji, w 46%.
  • iPhone 4S to najpopularniejszy model – ma go prawie 20 mln osób, a 40 proc. z nich zamierza kupić nowszy model
  • właściciele iPhone’a 5c wykazują najmniejszą chęć aktualizacji smartfona – tylko 15 proc. rozważa zmianę, co ma sens biorąc pod uwagę, że model ten został wprowadzony na rynek dopiero pod koniec 2013 roku 2013 i został skierowany do konsumentów po niższej cenie
  • co ciekawe, mimo że właściciele iPhone 5s posiadają najnowszą i najlepszą wersję urządzenia, to 24 proc. z tych właścicieli – z 3,6 mln wszystkich – jest już gotowych do aktualizacji iPhone’a.

Kim są właściciele modelu iPhone 5s, którzy chcą kupić iPhone’a 6?

Właściciele iPhone’a 5s, którzy chcą uaktualnić iPhone’a do nowej wersji, stanowią ciekawy odsetek 24 proc. osób, które jak można sądzić są zaawansowani technologicznie i czują potrzebę posiadania najnowszego i najlepszego urządzenia mobilnego Apple’a. Więc kim dokładnie są ci ludzie?

Przeanalizowano dane demograficzne tego segmentu w celu lepszego zrozumienia ich profilu. Są to głównie młodzi mężczyźni w wieku między 25 – 34 lat, o nieco wyższych dochodach i mieszkający w regionach przybrzeżnych USA. one znacznie bardziej narażone na młodych dorosłych mężczyzn z nieco wyższych dochodów gospodarstw domowych, która mieszka w regionach przybrzeżnych.

Właściciele iPhone'a 5s, którzy kupią  iPhone'a 6
Właściciele iPhone’a 5s, którzy kupią iPhone’a 6

źródło: comScore. – Next iPhone Release Has Potential for a Huge Upgrade Cycle, Statista