Program wymiany baterii w iPhone’ie 5

Apple uruchomiło program wymiany baterii w telefonach iPhone 5 zakupionych w okresie do stycznia 2013 roku. Sprawdź czy Twój iPhone 5 kwalifikuje się do programu.

iPhone5 - program wymiany baterii

Apple ustaliło, że w przypadku niektórych iPhone’ów 5 mogą wystąpić problemy z żywotnością baterii, którą użytkownicy muszą ładować coraz częściej. Urządzenia, które mogą kwalifikować się do programu były sprzedawane w okresie od września 2012 do stycznia 2013 i weryfikowane są po wpisaniu numeru seryjnego.

Jeśli Twój iPhone 5 doświadcza problemów z baterią i spełnia wymagania wymienione powyżej, Apple wymieni bezpłatnie Twoją baterię.

Zobacz także: 10 sposobów jak wydłużyć czas pracy baterii pod iOS 7

Kryteria udziału w programie

Jeśli Twój iPhone jest sprawny i posiada problemy z żywotnością baterii, wpisz numer seryjny na specjalnej stronie Apple, aby sprawdzić czy smartfon kwalifikuje się do programu.

Strona programu: www.apple.com/pl/support/exchange_repair/

Proces wymiany

Począwszy od 22 sierpnia 2014, proces wymiany będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych i Chinach. W pozostałych krajach rozpocznie się od 29 sierpnia 2014 roku.

Odwiedź autoryzowany serwis Apple’a, aby wymienić baterię. Przed usługą, Twój iPhone zostanie sprawdzony, czy jest sprawny i kwalifikuje się do programu.

Możesz wybrać jedną z poniższych opcji wymiany baterii.

Co zrobić przed wymianą baterii?

Aby przygotować iPhone 5 do wymiany baterii należy wykonać następujące kroki:

  • Zrób kopię zapasową danych przez iTunesa lub na iCloud
  • wyłącz Znajdź mój iPhone
  • Skasuj dane i ustawienia wybierając: Ustawienia > Ogólne > Wyzeruj > Wymaż całą zawartość i ustawienia

Uwaga: Jeśli Twój iPhone 5 ma jakiekolwiek uszkodzenia, takie jak pęknięty ekran, który wpływają negatywnie na wymianę akumulatora, ​​problem będzie musiał być rozwiązany przed wymianą baterii. W niektórych przypadkach może to wiązać się z pokryciem kosztów naprawy.

Dodatkowe informacje

Apple może ograniczyć program naprawy do kraju, w którym Twój iPhone 5 został kupiony.

Jeśli już wcześniej dokonałeś wymiany baterii możesz skontaktować się z Apple w celu zwrotu kosztów naprawy.

Programem objęte są urządzenia kupione w ciągu ostatnich 2 lat, jednak będzie trwał nie później niż do 1 marca 2015 roku.

Jak zapowiada autoryzowany serwis Apple’a w Warszawie – iMad – bateria będzie wymieniana na miejscu, bez potrzeby zostawiania urządzenia.

źródło: Apple – www.apple.com/pl/support/exchange_repair/