TouchPico – mobilny projektor dotykowy

Dzięki przenośnemu projektorowi TouchPico możecie zamienić każdą powierzchnię w ekran dotykowy.

TouchPico

TouchPico to niesamowity gadżet, który pozwala zamienić każdą powierzchnię w 80-calowy ekran dotykowy. To wyrafinowane urządzenie działa pod systemem Androi, ale współpracuje z komputerami PC, Maciem, iOS-em i oczywiście innymi urządzeniami mobilnymi działającymi pod systemem Android.

Naprawdę jest to jedno z nielicznych urządzeń, które ostatnio mnie oczarowało swoją prostotą i świetnym zastosowaniem. Projekt został niedawno uruchomiony na platformie crowdfundingowej Indigogo i już spotkał się z ogromnym zainteresowaniem.

Zwykłe projektory wyświetlają obraz na płaskiej powierzchni, TouchPico do wyświetlania dokłada jeszcze interakcję!
TouchPico jest sprzężone z systemem Android 4.2, obsługuje karty microSD, a ostatecznie pozwala zamienić każdą powierzchnię w ekran dotykowy. Jest to niezwykle przydatne nie tylko w edukacji, szkole, gdzie taki projektor może posłużyć za interaktywną tablicę w klasie, ale także do zabawy, gier i innych sytuacji w biznesie i życiu codziennym.

Urządzenie jest tak małe jak smartfon, a funkcjonalne jak normalny projektor. Dzięki niemu możecie w każdym miejscu wyświetlić obrazy czy wideo na ekranie do 80 cali. Dołączony do zestawu rysik (wskaźnik) wykorzystuje technologię podczerwieni i wchodzi w interakcję z wyświetlanymi na ścianie lub innej płaskiej powierzchni obiektami. Za pomocą rysika można rysować, grać, tworzyć obiekty na wyświetlanych prezentacjach itp.

TouchPico

Specyfikacja interaktywnego projektora Wi-Fi TouchPico

  • wejście HDMI,
  • dwurdzeniowy procesor ARM Cortex A9, 1,6 GHz,
  • 1 GB pamięci RAM,
  • bezprzewodowa mysz,
  • wyjście audio,
  • łączność Wi-Fi
  • obsługuje gniazdo kart microSD

TouchPico z pewnością zachwyci wielu gadżeciarzy i osób ceniących sobie mobilność. W serwisie zebrano już ok. 500 000 dolarów na rozwój projektu (900% tego co było celem)! Jeśli chcecie teraz zamówić to urządzenie, zapłacicie za nie tylko 349 dolarów (o 150 dolarów mniej od oczekiwanej ceny – 499 dolarów). W przeliczeniu na złotówki wychodzi około 1091 zł. Projektor będzie w sprzedaży od października tego roku.

Co sprawia, że TouchPico jest takie wyjątkowe?

Zalety TouchPico

Zobaczcie wideo prezentujące możliwości tego niewielkiego urzadzenia.

TouchPico on Indiegogo: Android PC with Projected Touch Screen

źródło: digitalsoon, Indiegogo – TouchPico: Turn Any Surface Into A Touch Screen | Indiegogo