Ladies First – seksistowski konkurs promocyjny OnePlus?

Wczoraj OnePlus ogłosiło konkurs dla pań, jednak pod presją społeczności i obawie przed oskarżeniami o seksizm wycofał się z przeprowadzenia konkursu.

Ladies First - od OnePlus

Firma OnePlus próbując sprzedać po kosztach swój flagowy telefon z Androidem ma lekkie problemy ze związaniem swojego planu marketingowego, próbując promować smartfona na różne dziwne sposoby. Ostatnia promocja, która miała się odbyć od wczoraj w postaci konkursu o nazwie „Ladies First” okazała się małą bombą.

W konkursie OnePlus zachęcać miał kobiety do narysowania logotypu OnePlus na kawałku papieru, ręce, twarzy lub gdziekolwiek indziej na ciele. Następnie fotografie kobiet z logotypem miały być umieszczane na stronie internetowej OnePlusa, gdzie społeczność marki (głównie mężczyźni) mieli glosować i wybrać najlepsze „prace”. OnePlus miał cenzurować zdjęcia z nagością, aby konkurs nie miał podtekstu erotycznego.

Pięćdziesiąt kobiet, których zdjęcia zostałyby najlepiej ocenione mogło liczyć na zaproszenie do zakupu smartfona OnePlus One i koszukę z hasłem przewodnim marki – Never Settle.  Ponadto zaproszenia miały zostać rozesłane do losowo wybranych 100 uczestniczek konkursu. Ponadto, jeśli w konkursie wzięło by udział 500 kobiet, OnePlus podarowałby jednego czarnego smartfona OnePlus One o pojemności 64 GB.

Konkurs rozpoczął się przedwczoraj i miał skończyć w piątek, a zwyciężczynie miały zostać ogłoszone w poniedziałek.

OnePlus musi popracować nad poprawą swojej strategii marketingowej. Nowy pomysł na konkurs „Ladies First”, musiał spotkać się ze sprzeciwem kobiet. Jeśli firma obiera taki kierunek, to ciężko będzie jej zdobyć popularność i pozytywne skojarzenia.

Oryginalne ogłoszenie konkursu „Ladies First”

Konkurs OnePlus Ladies First
Konkurs OnePlus Ladies First

Obecnie konkurs został zawieszony, ale nie zdziwiłbym się gdyby firma szybko wyciągnęła wnioski i ruszyła z nową bardziej ambitną akcją. Przynajmniej powinna uderzyć się w pierś, przepraszam w głowę, i szybko inteligentnie zareagować na miniwpadkę.

źródło: OnePlus i phoneArena – New OnePlus „Ladies First” promo could be considered sexist (Promo now pulled)