Dzięki Apple jest 629 tys. miejsc pracy w Europie

Apple udostepniło specjalną stronę z informacją na temat rynku pracy w Europie, związanego z firmą Apple. Dzięki firmie z Cupertino mamy 629 tys. miejsc pracy w Europie.

Praca w Apple w Europie

Apple bardzo lubi publikować liczby i zestawienia, mobiRANK.pl również :) Jeśli chodzi o tworzenie miejsc pracy, firma z Cupertino ma się czym pochwalić. Apple opublikowało konkretne dane związane z pracą w tej firmie w Europie. Poniżej znajdziecie najważniejsze z nich.

Apple opublikował specjalną stronę, na której zaprezentowano stan związany z miejscami pracy w Europie. W raporcie firma chwali się dużymi liczbami również w tej materii . Apple pomogło utworzyć lub przyczyniło się do powstania 629 000 miejsc pracy w całej Europie.

W całej naszej historii, udało nam się stworzyć zupełnie nowe produkty – i zupełnie nowe gałęzie przemysłu – koncentrując się na innowacyjności. Zaowocowało to niemal 630 tysiącami europejskimi miejscami pracy w Apple, dla deweloperów i przedsiębiorstw obsługiwanych przez Apple’a.

Apple zatrudnia w Europie ludzi na różnych stanowiskach w tym związanych ze sprzedażą, łańcuchami dostaw, zarządzaniem ryzykiem, operacjami, produkcją i obsługą klienta. Klienci, którzy potrzebują wsparcia technicznego mogą skontaktować się z obsługą Apple’a w trybie online lub telefonicznie. Biura obsługi firmy są obsługiwane przez ludzi w Europie.

Liczby w skrócie

Praca w Apple w Europie - liczby w skrócie

Apple wypłaciło europejskim deloperom  6,5 miliarda dolarów przez App Store.

Od 2008 roku, zostało utworzonych ​​500 tysięcy nowych miejsc pracy, które są bezpośrednio związane z App Store’em. W samej Europie  jest 16 tysięcy pracowników Apple, natomiast 116 tysięcy miejsc pracy powstało dzięki rozwojowi marki na naszym kontynencie. Z 280 500 członków programu deweloperskiego Apple’a w Europie, aż 52 200 pochodzi z Niemiec, 30 000 z Francji, 3 800 z Irlandii 20 900 z Włoch, a 18 300 z Holandii.

Praca w Apple w Europie - kraje cz. 1

Praca w Apple w Europie - kraje cz. 2

Około 10 proc. wszystkich pracowników korporacji znajduje się w Cork w Irlandii, z wyłączeniem firmy Apple Retail.  Cały raport możecie znaleźć na stronach podanych w linku źródłowym do tego artykułu.

źródło: Apple’s Job Creation in Europe