Który smartfon jest najcieńszy?

Szczuplejsze smartfony są lżejsze, łatwiej je zmieścić w kieszeni, ale cienkie telefony tracą na funkcjonalności i żywotności baterii. Zobaczcie jak wygląda porównanie grubości flagowych smartfonów.

Porównanie grubości smartfonów

Zaprojektowanie wyjątkowo smukłego smartfonq odbywa się zwykle kosztem jego funkcjonalności i żywotności baterii. Zadanie, aby to pogodzićjest trudniejsze niż mogłoby się wydawać. Każdy element powinien być starannie dobrany i optymalnie umieszczony w obudowie, aby efekt jak najmniejszej gruubości został osiągnięty. Wydaje się, że Aplple całkiem nieźle sobie z tym radzi. Ale, który smartfon jest najcieńszy na rynku?

Wygląda na to, że najcieńszy smartfon na świeciezostanie wkrótce pobity przez Gionee GN9005, który ma mieć tylko 5 mm (0,2 cala) grubości. Jeśli doniesienia są prawdziwe, to byłby to nowy najcieńszy smartfon. Dla porównania, obecny zwycięzca Gionee Elfie S5.5 ma grubość 5,55 (0,22 cala).

Na powyższej grafice przygotowanej przez phoneArena możecie zobaczyć porównanie flagowych smartfonów dostępnych w sprzedaży. Krótko mówiąc, większość smartfonównie zbliża się do cienkosci S5.5. Średnia grubość flagowego smartfona oscyluje wokół 8,9 mm (0,35 cala). Moto X jest niemal dwukrotnie grubszy niż Gionee z 10,4 mm grubości. Na drugim miejscu z 7,6 mm (0,3 cala) znajduje się iPhone 5s.

Chyba wolałbym, aby producenci bardziej skupiali się na żywotności baterii niż na upychaniu podzespołów w coraz cieńszych obudowach.

źródło: phoneArena: Thin is in! Here is how flagship smartphones compare in thickness