Darmowe, grupowe połączenia wideo przez Skype’a

Skype zapowiedział wprowadzenie wkrótce darmowych, grupowych połączeń przez komunikator Skype na pozostałe platformy mobilne.

Grupowe wideokonferencje przez Skype'a

Na początku tego miesiąca Microsoft, właściciel komunikatora Skype, zapowiedział darmowe wideokonferencje grupowe na tabletach z systemem Windows: Enjoy free group video calling on Windows tablets. Darmowe wideokonferencje można zestawić z maksymalnie dziesięcioma użytkownikami Skype’a także z komunikatora zainstalowanego na komputerze PC lub Mac.

Dzisiaj Skype zapowiedział, że w niedalekiej przyszłości funkcja wideokonferencji grupowych będzie rozszerzona na pozostałe platformy mobilne, czyli prawdopodobnie na iOS-a i Androida.

Miło nam poinformować, że pracujemy nad udostępnieniem grupowych połączeń wideo Skype w aplikacjach na inne platformy. W przyszłości będą możliwe darmowe grupowe połączenia wideo dla wszystkich naszych użytkowników na pozostałych systemach operacyjnych.

Niestety, firma nie podała konkretnej daty udostępniania tej funkcji. Ostatnio aplikacja Skype otrzymała duże uaktualnienie na urządzenia mobilne z systemem iOS: Skype 5.0 już dostępny w App Storze.


Zobaczcie poniższy film przedstawiający możliwość wykonywania grupowych wideokonferencji na tabletach z Windowsem.

Introducing free group video calling for modern Windows

źródło: Skype, 9TO5Mac: Skype says free group video calling coming in the future to more platforms

Łukasz Majchrzyk
Obserwuj

Łukasz Majchrzyk

redaktor mobiRANK.pl
Od 2005 roku zajmuję się komunikacją internetową i e-marketingiem, jestem pasjonatem urządzeń mobilnych oraz nowych technologii – i nie waham się ich używać.
Łukasz Majchrzyk
Obserwuj