System iOS 7 zainstalowany na 90 proc. urządzeń mobilnych Apple’a

Apple zaktualizowało informacje na temat udziału systemu iOS na urządzeniach zgodnych z tym systemem.

Na stronach dla deweloperów Apple’a (developer.apple.com/support/appstore/) udostępnione zostały najnowsze liczby związane z udziałem poszczególnych wersji mobilnego systemu mobilnego firmy z Cupertino – iOS-a. Według danych firmy, najnowsza wersja systemu iOS 7 zainstalowana jest na 90 proc. urządzeń łączących się z App Store’em, 9 proc. stanowi iOS 6 a wcześniejsze ok. 2 proc, bo w sumie otrzymujemy 101 proc…

W porównaniu do poprzedniego raportu skok jest nieznaczny bo jedynie 3 proc., ale wynik jest nadal imponujący wynik biorąc pod uwagę np. fragmentację systemu Android.

Poniżej grafika obrazująca udział poszczególnych wersji systemu iOS:

Udział systemu iOS 7 na 13 lipca 2014 r.
Udział systemu iOS 7 na 13 lipca 2014 r.

Apple ogłosiło na początku tego roku, że iOS 7 stał się najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie. Wysoka popularność tej wersji zależy od kilku czynników, między innymi od tego, że programiści tworzą aplikacje dedykowane wyłącznie dla tej wersji. Przeprojektowany operacyjny system mobilny Apple’a iOS 7 zaprezentowany został po raz pierwszy w czerwcu zeszłego roku, a wydany został do publicznej dystrybucji we wrześniu 2013 roku. W zeszłym miesiącu natomiast, Apple zaprezentowało kolejną ważną aktualizację do iOS 8, która zostanie udostępniona publicznie jesienią tego roku.

Zobacz także: 

źródło: Apple