Apple i IBM nawiązały współpracę

Firmy Apple i IBM nawiązały współpracę przy tworzeniu usług na iOS-a dla przedsiębiorstw.

Apple i IBM nawiązały współpracę

Apple i IBM ogłosiły dzisiaj, że będą współpracować przy tworzeniu ponad 100 korporacyjnych aplikacji i usług w chmurze dla iPhone’a i iPada. Zostanie uruchomiona również nowa usługa AppleCare specjalnie z myślą o klientach firmowych. Produkty będą oznaczone „IBM MobileFirst for iOS Solutions”, a IBM będzie również wkrótce sprzedawać usługi na iPhone’y i iPady dla klientów korporacyjnych: iPhone i iPad to najlepsze urządzenia mobilne na świecie i wykorzystywane są w codziennej pracy w ponad 98 proc. firm z listy Fortune 500 i ponad 92 proc. w Global 500 –  powiedział Tim Cook, dyrektor generalny Apple’a. Współpraca z IBM to radykalny krok na rzecz przedsiębiorstw.

Firmy będą pracować razem, aby budować aplikacje na iPhone’a i iPada dla handlu detalicznego, służby zdrowia, bankowości, turystyki i transportu, telekomunikacji, ubezpieczeń, i wielu innych branż. Program rozpocznie się już jesienią, a na początku 2015 r. zobaczymy rozwiązanie „IBM MobileFirst platformy iOS”. Według informacji prasowej, będzie to „platforma analiz, repozytorium firmy w chmurze, do zarządzania przeróżnymi zasobami firmy w zakresie bezpieczeństwa, integracji i wielu innych obszarów”.

Tim Cook (Apple) i Virginia Rometty (IBM)
Tim Cook (Apple) i Virginia Rometty (IBM)

Co do nowej usługi AppleCare dla przedsiębiorstw, Apple zapowiada, że przekazuje swoje działy i użytkowników końcowych do obsługi rozwiązania tworzonego z firmą IBM.

Prezes Apple’a Tim Cook i CEO IBM-a Virginia Rometty rozmawiali w CNBC o nowym partnerstwie (zobaczcie wideo poniżej):

Cook: Partnership the best of Apple, best of IBM

Apple – iPad in Business: apple.com/ipad/business/
IBM – MobileFirst for iOS: ibm.com/mobilefirst/

źródło: informacja prasowa Apple: Apple and IBM Forge Global Partnership to Transform Enterprise Mobility