Więcej osób chce mieć iPhone’a 6 z lepszą baterią niż większym wyświetlaczem

Najgłośniejsze plotki dotyczące iPhone’a 6 mówią o większym wyświetlaczu, który może mieć 4,7 cala i 5,5 cala. Ale według najnowszego badania, większy wyświetlacz nie jest najbardziej pożądany.

Najbardziej pożądane cechy iPhone'a 6
Badanie zostało przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Funkcją, która jest najbardziej pożądana w iPhone’ie następnej generacji jest dłuższa żywotność baterii. Badanie zostało przeprowadzone przez WalletHero na 1500 respondentach, których zapytano jakich funkcji najbardziej oczekują od nowego smartfona Apple’a. Respondenci mogli wybrać kilka możliwości, a 97 proc. z nich wybrało dłuższą żywotność baterii. Pełne wyniki możecie zobaczyć poniżej i na powyższym wykresie.

Jakie cechy/zmiany przekonałyby Cię do zakupu nowego telefonu iPhone 6? (wielokrotne odpowiedzi)

  1. Dłuższa żywotność baterii (97%)
  2. Większy ekran (85%)
  3. Lepszy aparat (73%)
  4. Szybszy procesor (43%)
  5. MicroSD (37%)
  6. Niższa cena (35%)
  7. SIM / Dual SIM (8%)

Kolejnym pytaniem, jakie zadano zainteresowanym iPhone’em 6 respondentom, było kiedy zamierzają kupić iPhone’a 6? Oto co odpowiedzieli:

  1. brak konkretnej daty (63%)
  2. kupią online w momencie ukazania się w Apple Storze (34%)
  3. będą czekać w kolejce w dniu premiery (3%)

Oraz z ludźmi, którzy powiedzieli, że zakup iPhone 6, 84 procent było już właściciele iPhone, i 11 procent było Użytkownicy Androida.

Wybór między baterią i większym wyświetlaczem jest interesujący. Biorąc pod uwagę tylko te dwie cechy, u mnie wybór byłby prosty: bateria.

 

Zobacz także:

źródło: WalletHero iPhoneHacks