Oficjalny blog języka programowania Swift

Apple na swoich stronach dla deweloperów, uruchomiło oficjalny blog poświęcony językowi programowania Swift.

Blog poświęcony językowi programowania Swift

Apple wprowadziło nowy język programowania na WWDC w zeszłym miesiącu. Teraz uruchomiono dedykowany blog, na którym będą znajdowały się najświeższe informacje na temat postępów i porad dla programistów.

Blog Swift dostępny jest pod adresem: developer.apple.com/swift/blog

To dobra wiadomość dla programistów aplikacji na urządzenia Apple’a, bowiem będzie to miejsce, w którym Apple będzie oficjalnie zamieszczało najnowsze informacje programistyczne. Warto również zauważyć, że na tej stronie opublikowano darmową wersję Xcode 6 beta.

Dla osób niezaznajomionych z Xcode, wyjaśniamy, że jest to zestaw narzędzi używanych przez programistów do aplikacji na Maca i urządzenia mobilne z systemem iOS. Apple zawsze oferowało starsze wersje oprogramowania za darmo, oraz wersje beta dla deweloperów, którzy płacą subskrypcję 99 dolarów za rok.

Język programowania Swift.

Jeśli jesteś zainteresowany Xcode 6 beta, upewnij się, że masz konto dla deweloperów Apple’a i kliknij tutaj, aby pobrać darmowy Xcode beta 6. Program powinien działać na dowolnym komputerze Mac z systemem OS X Mavericks lub Yosemite Developer Preview.

Oto pierwszy wpis Apple’a z bloga Swift:

Witamy na Blogu Swift

Na nowym blogu, oprócz najnowszych wiadomości i porad, nasi inżynierowie będą przybliżać Wam konstrukcję języka SWIFT, abyście bez problemu mogli korzystać z nowego języka Swift i wykorzystywać do tworzenia aplikacji.

Aby zacząć przygodę z językiem Swift już teraz wszyscy zarejestrowani programiści Apple’a mogą pobrać za darmo Xcode 6 beta. W zakładce Swift Resources znajdziecie mnóstwo przydatnych linków do filmów, dokumentów, książek i przykładowych wierszy kodu, aby łatwiej stać się jednym z pierwszych na świecie ekspertów od języka programowania Swift. To najlepszy moment, aby zacząć pisać nowy kod!

– Zespół Swift

Dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o języku programowania Swift, Apple oferuje darmowy poradnik w iBooks (książkę pobierzecie tutaj).