Zegarki z Android Wear zgodne z mniej niż 25 proc. urządzeń

Google zaprezentowało nową linię inteligentnych zegarków na konferencji dla developerów. Zobaczcie jak wygląda kwestia zgodności z urządzeniami z systemem Android.

Okazuje się, że na razie Android Wear jest kompatybilne z mniej niż jedną czwartą wszystkich urządzeń z systemem Android – smartfonami i tabletami. Nowe inteligentne zegarki będą działały tylko z urządzeniami z systemem Android w wersji 4.3 i 4.4 (lub nowsze). Jeśli chcesz kupić smartwatcha z systemem Android Wear, warto wcześniej sprawdzić i uaktualnić swoje urządzenia mobilne (telefony i tablety) do wersji Androida 4.3 lub nowszego.

Google udostępniło narzędzie do szybkiego sprawdzenia, czy nasze urządzenie będzie mogło współpracować ze smartwachem z systemem Android Wear. Zobaczcie Jak sprawdzić, czy telefon jest zgodny z systemem Android Wear? 

Na poniższym wykresie od Statisty i The Wall Street Journal możecie zobaczyć procent aktywnych urządzeń z poszczególnymi systemami Android, na zielono zaznaczono, że 23,9 proc. aktywnych urządzeń z tym systemem jest zgodna z Android Wear.

Zegarki z Android Wear współpracują z mniej niż 25 proc. urządzeń z Androidem
Zegarki z Android Wear współpracują z mniej niż 25 proc. urządzeń z Androidem

źródło: Statista, Android Wear Smartwatches Work With Less Than 25% of Android Devices