Zalando – mobilne zakupy na Androidzie i iOS-ie

Sklep Zalando udostępnił nowe aplikacje mobilne do robienia zakupów przez smartfony z Androidem i iOS-em.

Zalando - aplikacje mobilne

Zakupy przez smartfony i tablety stają się coraz bardziej popularne wśród klientów sklepów internetowych. Tylko w 1. kwartale 2014 r. aż 38% wszystkich odsłon na Zalando zostało zarejestrowanych z urządzeń mobilnych. Berliński sklep internetowy wychodzi naprzeciw aktualnym trendom i już od dziś oferuje polskim klientom możliwość dokonania wygodnych zakupów dzięki specjalnie dedykowanym aplikacjom na urządzenia iOS i Android. Obydwie aplikacje zostały stworzone przez zespół Zalando Mobile i można je już w tej chwili ściągnąć we własnym domowym zaciszu. Dodatkowo, Zalando proponuje kolejną usługę, która uczyni zakupy online jeszcze łatwiejszymi dla klientów o bardziej tradycyjnych zachowaniach konsumenckich. Od tej pory, klienci posiadający już konto na Zalando, mogą składać zamówienia bezpośrednio u agentów bezpłatnej infolinii.

„Mobilne zakupy odgrywają dla naszych klientów i dla nas coraz ważniejszą rolę. Dzięki aplikacjom na Androida i iOS polscy konsumenci mogą kupować przez Internet będąc nawet na świeżym powietrzu lub w domowym zaciszu” – mówi Robert Schütze, Country Manager Polska, Zalando. „Zakupy przez smartfony i tablety to nie tylko kanał dystrybucyjny, ale również nowy sposób zaprezentowania naszej obszernej oferty polskim klientom. W dalszym ciągu skupiamy się nad rozwojem handlu mobilnego i wciąż planujemy innowacyjne funkcje łączące dane z kilku urządzeń w tym samym czasie, co umożliwia naszym klientom zakupy wysokiej jakości – na komputerze stacjonarnym, tablecie czy też smartfonie.”

Aplikacja Zalando na iPada

Aplikacje na Androida i iOS są obecne w Niemczech od 2012 r. i zostały ściągnięte już ponad 3 miliony razy. Mobilnie zoptymalizowana wersja Zalando dostępna jest na polskim rynku już od roku 2012. „Nasi klienci w Polsce wraz z nami poznają zalety zakupów online, a nowe aplikacje odegrają w tym procesie bardzo ważną rolę. Obecnie konsumenci korzystają z mobilnej oferty przede wszystkim, aby znaleźć informacje na temat aktualnych trendów w modzie i zainspirować się przy doborze garderoby”, wyjaśnia Robert Schütze. „Nowe aplikacje oferują jeszcze więcej inspiracji, bardziej zoptymalizowaną prezentację produktów, a ich prosta i intuicyjna nawigacja oraz przemyślany dobór funkcji ułatwiają zakupy przez Internet bez potrzebny korzystania z komputera stacjonarnego. Poza tym pragniemy uczynić zakupy w Zalando jak najbardziej wygodnymi, dlatego również zdecydowaliśmy się zaoferować naszym bardziej tradycyjnym klientom możliwość składania zamówień telefonicznie, bezpośrednio u agenta.”

Aplikacja Zalando oferuje liczne innowacyjne funkcje, takie jak: intuicyjna nawigacja, szybkie wyszukiwanie produktów oraz synchronizację listy życzeń między różnymi urządzeniami. Oprócz tego, klienci mogą korzystać ze skanera kodów kreskowych, który pozwoli klientom porównać ceny ze sklepami stacjonarnymi lub znaleźć dokładny rozmiar ulubionej rzeczy niedostępnej już w tradycyjnych kanałach dystrybucji. Dodatkowo, konsumenci mogą użyć funkcji szybkiego wyszukiwania ostatnio oglądanych produktów. Aplikację można ściągnąć bezpośrednio na tablety i smartfony ze sklepów Google Play i Apple Store.

Zespól 22 pracowników Zalando przygotował aplikację na system operacyjny Android przeznaczoną na niemiecki rynek w zaledwie jedenaście tygodni. Ponad 400 pracowników z działu IT sklepu internetowego brało udział w stworzeniu większości procesów nowej aplikacji, począwszy od logistyki, przez zaprojektowanie interfejsu, aż po wdrożenie systemu płatności.

Aplikacje pobierzecie bezpłatnie na urządzenia z Androidem i iOS-em, klikając na poniższe przyciski.

Pobierz w App StorePobierz z Google Play

źródło: informacja prasowa Zalando