Zainteresowanie kupnem iWatcha zależy od ceny

Ile będzie kosztował iWatch i ile jesteśmy w stanie za niego zapłacić?

Jeśli Apple udostępni w tym roku długo oczekiwanego smartwatcha o nazwie iWatch, jednym z największych pytań nie będzie, czy może: wykonywać połączenia telefoniczne, liczyć kalorie, odtwarzać muzykę czy zmierzyć rytm serca, ale to ile będzie kosztował.

Według badań opublikowanych przez firmę Piper Jaffray 31% respondentów byłaby skłonna zapłacić między 100 dolarów i 200 dolarów za inteligentny zegarek Apple’a – iWatch, jedynie 15% byłoby w stanie zapłacić więcej niż 300 dolarów. Biorąc pod uwagę, że respondenci w sondażu Piper Jaffray to ludzie zamożni ze średnim dochodem gospodarstwa domowego 130 000 dolarów, to gotowość ogółu populacji do wydania kwoty rzędu ok. 1000 zł jest prawdopodobnie jeszcze niższa.

Podczas gdy 35% respondentów nie jest zainteresowanych iWatchem, niezależnie od jego ceny, to należy spodziewać się, że tak niska skłonność do płacenia za tego typu urządzenia może stać się problemem dla Apple’a. Mimo wszystko trudno sobie wyobrazić, że firma znana z dobrej jakości sprzętu a także idących w parze wysokich cen, pozwoli sobie na sprzedaż iWatcha za mniej niż 200 dolarów. Warto także zauważyć, że iWatch w przeciwieństwie do iPhone’a nie będzie oferowany w abonamencie, więc operatorzy komórkowi nie będą pokrywać części kwoty. Aby iWatch mógł się okazać rynkowym hitem, będzie musiał być wyceniony podobnie jak iPad, a nie iPhone.

A Ty ile jesteś w stanie zapłacić za zegarek iWatch od Apple’a? Weź udział w naszej sondzie.

Poniższy wykres, przygotowany przez serwis Statista pokazuje, jak dużo amerykańscy konsumenci są skłonni zapłacić za inteligentny zegarek iWatch firmy Apple, którego jeszcze nikt nie widział :-)

Ile jesteśmy w stanie zapłacić z iWatcha?

Ile jesteśmy w stanie zapłacić za iWatcha

źródło: Statista, Consumer Interest In iWatch Depends On Its Price