7 lat iPhone’a

Siedem lat temu, dokładnie 29 czerwca 2007 roku w sklepach pojawił się pierwszy iPhone – smartfon, który zrewolucjonizował rynek telefonów.

Cupertino, Kalifornia 29 czerwca 2007: rewolucyjny iPhone™ od Apple’a trafił do sprzedaży w piątek, 29 czerwca o godzinie 18:00 czasu lokalnego w sklepach Apple’a® w Stanach Zjednoczonych. Wszystkie 164 sklepy firmy Apple w USA były czynne do północy, a klienci mogli zakupić do dwóch iPhone’ów na osobę – oczywiście kto pierwszy, ten lepszy. To był szalony dzień w sklepach Apple’a, a iPhone do dziś stał się ikoną najlepszego smartfona z systemem stworzonym specjalnie dla tego urządzenia.

Zobacz także pierwsza prezentację iPhone’a: iPhone ma 7 lat

iPhone wprowadził całkowicie nowy interfejs użytkownika oparty o rewolucyjny wyświetlacz Multi-Touch i pionierskie oprogramowanie, które pozwalało użytkownikom na kontrolę iPhone’a dotykaniem lub szczypaniem ekranu palcami. iPhone po raz pierwszy połączył w sobie trzy produkty w jednym małym i lekkim urządzeniu przenośnym:

  • rewolucyjny telefon komórkowy,
  • szerokoekranowy odtwarzacz muzyczny iPod®
  • internet w kieszeni z najlepszymi w historii aplikacjami na telefon komórkowy (program pocztowy, przeglądarka, komunikator i mapy).

iPhone zapoczątkował erę rozwoju oprogramowania i urządzeń mobilnych, która od nowa zdefiniowała co użytkownicy mogą zrobić na swoich telefonach komórkowych.

Oto co działo się w dniu premiery przed Apple Store’em w Palo Alto:

iPhone Release Palo Alto 2007 Jun 29 17:30-18:30

Ile kosztował pierwszy iPhone 2G?

iPhone pojawił się w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych 29 czerwca 2007 o godzinie 18:00 czasu lokalnego w sklepach detalicznych Apple i wybranych sklepach AT&T. Sklep internetowy Apple’a przyjmował zamówienia na iPhone’a od godziny 6:00 pm PDT. iPhone był dostępny w modelach z pamięcią 4 GB za 499 dolarów (US) i 8 GB za 599 dolarów (US). Telefon współpracował z komputerem PC lub Mac.

Pierwszy iPhone 2G

iPhone 2 G (29 czerwca 2007)
iPhone 2 G (29 czerwca 2007)

Zobaczcie jak ewoluował iPhone od 29 czerwca 2007 roku do dziś. (kliknij, aby powiększyć poniższy obrazek)

Historia iPhone'a
Historia iPhone’a

źródło Apple – iPhone Premieres This Friday Night at Apple Retail Stores, iMore