Dlaczego Apple zmieniło dostawcę dla Pogody w iOS 8?

Apple zmieniło dostawcę danych pogodowych, w aplikacji Pogoda na iOS-ie 8, z Yahoo na The Weather Channel.

The Weather Channel zastępuje Yahoo w iOS 8

W systemie iOS 8 znajdziemy nowego dostawcę danych w aplikacji Pogoda. Następcą dotychczasowego serwisu Yahoo, będzie The Weather Channel. Zmiana ta nie oznacza zbyt wiele dla przeciętnego użytkownika, ale dla Yahoo może to być ogromny powód do niepokoju.

Chociaż Yahoo jest dostawcą danych w systemie iOS 7 i starszych wersjach aplikacji Pogoda, to pozyskiwane dane są z The Weather Channel, w istocie Yahoo działa jako pośrednik. Apple eliminuje pośredników i w nowej umowie będzie działać  bezpośrednio z The Weather Channel, który zaproponował firmie Apple znacznie bardziej lukratywne warunki niż Yahoo.

Zobacz także: iOS 8 – co nowego? (lista zmian)

Jak informuje serwis re/code:

Apple zrezygnowało z pośrednika, którym jest firma Yahoo i działa będzie współpracować bezpośrednio z The Weather Channel, które dodało wiele więcej technologii i danych w usłudze Pogada, niż Yahoo. Dane The Weather Channel zawierają więcej informacji pogodowych związanych z lokalizacją użytkownika, dni prognozy (wzrost z pięciu do dziewięciu dni), podsumowanie warunków pogodowych i wiele więcej.

Pogoda w systemie iOS 8
Pogoda w systemie iOS 8 (Weather Channel) i iOS 7 (Yahoo)

Aplikacja Pogoda w iOS-ie 8 dostarcza użytkownikom informacje na temat wilgotności, opadów deszczu, prędkości wiatru, opadów, temperatury, czas wschodu i zachodu słońca, ciśnienie itp. W iOS 7, można uzyskać dostęp do wilgotności, informacji na temat mgły, prędkość wiatru i odczuwalnej temperatury.

Umowa Yahoo z Apple na dostarczanie danych do aplikacji Pogoda była dość istotna, ponieważ generowała spory ruch do witryn sieci Yahoo. Firma Yahoo ma także inną umowę z Apple na dostarczanie danych do aplikacji Giełda. Ale po ruchu z Weather Channel, konkurencja próbuje przekonać Apple’a także do zmian w aplikacji Giełda. Chętni są: CNBC, Bloomberg, czy Reuters.

CEO Yahoo, Marissa Mayer miała przekonać Apple’a, aby Yahoo było domyślną wyszukiwarką w systemie iOS, ale rozmowy te chyba nie posuwają się do przodu skoro Apple pokazało na WWDC 2014 nowe funkcje Safari oraz Spotlighta z domyślną wyszukiwarką Google’a.

źródło: iPhoneHacks, re/code As Weather Channel Blows Yahoo Off Apple’s Upcoming iOS 8, App Storms Ahead for Mayer