Jak oglądać filmy na iPhone’ie i iPadzie bez konwertowania

Zobaczcie jak łatwo możecie oglądać filmy i pliki wideo w formacie AVI na iPadzie i iPhonie, bez konieczności konwertowania.

VLC na iPhone'a

Na iPadzie i iPhone’ie można bez problemu oglądać zakupione filmy w sklepie iTunes. Jeśli jednak macie filmy w innych formatach musicie skorzystać z innych programów, o których pisaliśmy w artykule: Jaki wybrać program na iPada do odtwarzania filmów z napisami?  Możecie też strumieniować filmy z biblioteki iTunes przy użyciu programu Home Sharing. Funkcja działa tylko z obsługiwanymi przez iTunesa formatami plików, oznacza to, że można przesyłać tylko filmy formatach MP4 i MOV. Inne formaty, zwłaszcza kodeki wideo AVI, nie są odtwarzane przez iTunes. Na pomoc przychodzą we wspomnianym powyżej artykule programy.

Poniżej opiszemy, jak odtwarzać pliki w formacie AVI lub filmy na iPhone’ie lub iPadzie za pomocą aplikacji VLC. Oficjalną aplikację VLC for iOS możecie pobrać za darmo z App Store’a i wybrać jedną z kilku metod, aby oglądać wideo w formacie AVI lub innym, na swoim urządzeniu mobilnym.

Przeczytaj poniższą instrukcję  krok po kroku, w jaki sposób oglądać filmów w dowolnym formacie na iPhone’ie lub iPadzie.

Jak oglądać filmy AVI na iPhone’ie lub iPadzie?

Krok 1: Pobierz VLC for iOS w App Storze (aplikacja jest bezpłatna na iPhone’a i iPada).

Krok 2: Otwórz VLC for iOS i dotknij ikonę pylona w lewym górnym rogu.

Aplikacja VLC for iOS

Krok 3: Wybierz opcję WiFi Upload, aby przełącznik zmienił kolor na pomarańczowy.

Krok 4: Na komputerze Mac lub PC, wpisz adres sieci wewnętrznej w pasku adresu przeglądarki internetowej. Na przykład: 192.168.2.19.

VLC - Wi-Fi Upload

Krok 5: Kliknij na znak plus w prawym górnym rogu i otwórz żądany plik np. jakiś film w formacie AVI.

Krok 6: Wybrany plik zostanie wgrany do telefonu iPhone lub iPada przez sieć Wi-Fi.

Po wykonaniu tych kroków, wybrany plik AVI powinien pojawić się w Bibliotece mediów aplikacji VLC for iOS. VLC obsługuje praktycznie każdy kodek wideo, więc powyższe kroki możecie śmiało wykonać dla innych formatów wideo. Jeśli wolisz, aby przesyłać pliki przy użyciu innej metody, dotknij łącze „Learn more” (Dowiedz się więcej) na ekranie głównym aplikacji VLC for iOS, aby zobaczyć instrukcję synchronizacji plików wideo przez program iTunes z Dysku Google’a lub Dropboxa.

źródło: iDownloadBlog