iOS 7.1.2 w najbliższych tygodniach

W ciągu najbliższych dwóch tygodni należy spodziewać się kolejnego uaktualnienia systemu mobilnego Apple’a, oznaczonego numerem iOS 7.1.2.

iOS 7.1.2

Serwis MacRumors zauważa, że już od prawie miesiąca Apple działa na systemie iOS 7.1.2 – świadczą o tym statystyki serwisu i liczne wizyty z urządzeń z tą wersją systemu z sieci Apple’a.

Apple nie wydało żadnych oficjalnych informacji na temat aktualizacji i zawartości poprawki. Możemy się jedynie domyślać, że nowa wersja będzie zawierać poprawki szyfrowania załączników e-mail, naprawienie problemu oddzielenie numeru telefonu od iMessage dla użytkowników opuszczających iOS na rzecz innej platformy. W obu przypadkach Apple przyznało, że pracuje nad ich poprawieniem i prawdopodobnie zostaną włączone w przyszłej aktualizacji oprogramowania iOS 7.1.2.

MacRumors donosi również, że nowa wersja iOS 7.1.2 (build 11D257) jest już testowana przez operatorów sieci komórkowych, którzy mają czas na podpisanie aktualizacji do piątku 27 czerwca. Oznacza to, że całkiem prawdopodobna jest jeszcze czerwcowa data uwolnienia aktualizacji (być może najbliższy piątek lub początek pierwszego tygodnia lipca).

Według źródeł iOS 7.1.2 rzeczywiście rozwiązuje problem szyfrowania załączników e-mail, jak również błąd występujący przy pobieraniu wiadomości e-mail. Aktualizacja ma zawierać również poprawkę bezpieczeństwa związaną z luką dla blokady ekranu, która może umożliwić dostęp do otwartych aplikacji. Poprawka może także naprawiać  błąd związany z nieodebranymi połączeniami na zablokowanym ekranie, który został ujawniony na początku tego miesiąca. Wreszcie iOS 7.1.2 ma także poprawić błędy związane z iBeacon i przesyłaniem danych między akcesoriami innych producentów (m.in. skanery kodów kreskowych). Nie ma wyraźnej wzmianki o jakichkolwiek poprawkach dla iMessage, ale nadal mogą się znaleźć w nowej wersji.

iOS 7.1.2 - MacRumors
Wizyty na MacRumors z urządzeń z systemem iOS 7.1.2

Serwis MacRumors notuje ruch z urządzeń z iOS-em 7.1.2 już od 19 maja, ruch powoli rośnie i zauważalny jest skok głównie w dniu konferencji WWDC 2014.]

Pełna listę zmian opublikujemy jak tylko pojawi się nowe uaktualnienie.

źródło: MacRumors