Historia iOS-a w mniej niż 5 minut [wideo]

Zobaczcie prawie pięciominutowy film przedstawiający historię systemu iOS.

W tym tygodniu, podczas konferencji WWDC, firma Apple zaprezentowała nowy system mobilny iOS 8. (iOS 8 – co nowego? (lista zmian)) Ósma iteracja mobilnego systemu operacyjnego Apple’a wprowadza wiele zmian, a wielu nazywa je największymi zmianami na tej  popularnej platformie mobilnej.

Zobacz także: Keynote WWDC 2014 – w 90 sekund

Ten krótki film jest przeglądem wszystkich wersji iOS-a, począwszy od pierwszego iPhone’a z 2007 roku. W ciągu mniej niż 5 minut możecie obejrzeć jak dokonał się postęp i ewoluował system iOS w ciągu ostatnich 8 lat.

A visual history of iOS

To bardzo ciekawe zobaczyć jak zmieniał się iOS. Inauguracyjny wersja oprogramowania uruchomionego w 2007 roku znacząco różni się od tego, co dzisiaj możemy używać. Na początku nie było App Store’a, nie można było zrobić kopiuj/wklej…

W poniedziałek firma Apple ogłosiła , że sprzedała ponad 800 milionów urządzeń z iOS-em, witając 130 milionów nowych użytkowników iOS-a tylko w ciągu ostatniego roku. A zarejestrowanych deweloperów piszących aplikacje na iOS-a jest już 9 milionów, co przynosi ok. 1,3 mln aplikacji w App Storze.

źródło: The Verge