Jak będzie wyglądał iPhone 6 przy Samsungu?

Emocje wokół premiery nowego iPhone’a 6 nie spadają. Zobaczcie grafikę porównującą rozmiary ekranów iPhone’a i Samsunga.

iPhone 6 w porównaniu z Samsungiem

Cały czas utrzymują się pogłoski, że nowe iPhone’y będą w dwóch rozmiarach 4,7 i 5,5 cala, mierzone po przekątnej ekranu. Ale jak będą wyglądać te nowe telefony w realnym świecie? W 2011 roku Apple wprowadziło serię iPhone’ów 5 z większym 4-calowym ekranem. Wcześniejsze modele iPhone’a posiadały, optymalny według firmy, 3,5-calowy ekran. Pomimo, że nowe iPhone’y 5 są większe od swoich poprzedników, to wciąż na pierwszy rzut oka trudno powiedzieć, czy to jest 4 czy 5? chyba, że postawimy oba modele iPhone’ów obok siebie.

Z kolei Samsung utorował drogę jeśli chodzi o wielkie smartfony, zwane phabletami, wypuszczając telefony z serii Galaxy i Note. Modele Samsunga są wyraźnie większe niż iPhone. Nie sposób ich nie zauważyć z drugiej strony ulicy.

Powyższa grafika obrazuje, w jaki sposób Apple może wkraść się w lukę urządzeń z ekranami o przekątnych między 4 i 5 cali oraz między 5 i 5,5 cala. Na rysunku umieszczono dla porównania średniej wielkości dłoń ludzką, aby wyobrazić sobie rozmiary telefonów. Duży 5,5-calowy iPhone 6 byłby większy niż obecny Samsung Galaxy 5S – i to wyraźnie eclipse serię iPhone 5. Mniejsza – większa wersja 4,7-calowego iPhone’a byłaby nieco większa niż obecne iPhone’y 5s i 5c. iPhone 4 wydaje się wówczas bardzo malutki. Czy historia zatoczy koło i za kilka lat będziemy powracać do miniaturyzacji urządzeń? Jestem przekonany, że tak.

źródło: Business Insider „What The iPhone 6 Will Look Like Next To Its Rivals From Samsung”