Rozpoznawanie muzyki przez Facebooka

Facebook udostępni wkrótce funkcję automatycznego rozpoznawania oraz tagowania słuchanej muzyki i oglądanego filmu. Funkcja będzie dostępna tylko w USA.

Facebook - automatyczne tagowanie muzyki i filmów

Wkrótce aplikacja Facebooka będzie o wiedzieć także to czego słuchamy i oglądamy w telewizji. W nadchodzącej aktualizacji na iPhone’a, Facebook doda możliwość automatycznego tagowania odsłuchiwanych utworów muzycznych i programów telewizyjnych w aktualizacji naszego statusu.

Funkcja znana z programu Shazam będzie musiała zostać włączone ręcznie przez użytkownika, a linki do piosenek i materiałów wideo będą dołączane do statusów w kanale wiadomości. Facebook ma nadzieję, że ta funkcja zachęci ludzi do jeszcze większego dzielenia się ze znajomymi. Jestem jednak przekonany, że wywoła jednak jeszcze większe obawy związane z zachowaniem naszej prywatności.

Jeśli będziemy chcieli mieć włączoną tę funkcję, w celu ustalenia tytułu utworu, filmu lub serialu, nasz mikrofon w telefonie będzie niedostępny. Ale za to, jeśli będziemy chcieli podzielić się odtwarzanym utworem Beyoncé czy oglądaniem premiery kolejnego sezonu serialu Game of Thrones, będzie można to zrobić szybko i łatwo, bez pisania.
Rozpoznane utwory będą wyświetlane z 30-sekundowych linków podglądu Spotify. Tagowanie zarówno muzyki jak i programów telewizyjnych będą niestety ograniczone dla użytkowników w USA. Aktualizacja zostanie udostępniona w Stanach Zjednoczonych w ciągu najbliższych tygodni.

A New, Optional Way to Share and Discover Music, TV and Movies

źródło: Cult of Mac