10 najważniejszych powodów, dla których kupujemy smartfona

Według badania IDC żywotność baterii jest najważniejsza dla kupujących nowego smartfona. Czy oby na pewno?

na co zwracamy uwagę kupując smartfona?

Nowe badanie IDC, wykonane na próbie 50 000 użytkowników smartfonów na całym świecie, wyjawia powody konsumentów, dla których kupują określony model telefonu.

Według ustaleń IDC, żywotność baterii jest najważniejszym czynnikiem, jeśli chodzi o wybór smartfona – zdecydowanie więcej osób wskazało baterię niż łatwość użycia, rozmiar ekranu, rozdzielczość aparatu i ekranu dotykowego. Spośród zbadanych użytkowników smartfonów ponad połowa użytkowników Androida (56%) i Windows Phone’a (53%) oraz 49% użytkowników iOS-a wskazało wytrzymałość baterii jako główny powód wyboru ich urządzenia. Następnymi najważniejszymi czynnikami były: łatwość użycia, system operacyjny i ekran dotykowy. Co ciekawe użytkownicy iPhone’a wykazywali najmniejsze obawy o jakość aparatu swojego telefonu – pomimo tego, że wielu z nas wykorzystuje smartfona jako nasz podstawowy aparat fotograficzny.

Znaczenie wielkości ekranu najbardziej poróżniło użytkowników iPhone’a, Androida i Windows Phone’a. Zaledwie 22% właścicieli iPhone’a wskazało wielkość ekranu jako główny priorytet, w porównaniu do 34% i 37% dla odpowiednio właścicieli Androida i Windows Phone’a.

Prawdopodobnie przez przeoczenie ze strony organizatorów sondażu, wybór sklepu z aplikacjami (App Store, Google Play i Windows Phone) nie został uwzględniony.

Jak na każde badanie, tak i na to trzeba  patrzeć z pewną rezerwą. Patrząc na wybory moich znajomych, liczy się wygląd, brand i pamięć telefonu.

A dla Was, co jest najważniejsze przy wyborze nieodłącznego już urządzenia w życiu?

źródło: IDC, Cult of Mac