Na jakich urządzeniach mobilnych korzystamy z internetu w Polsce?

Serwis gemiusRanking opublikował najnowszy ranking modeli i producentów urządzeń mobilnych używanych przez internautów łączących się z obszaru Polski z polskimi witrynami.

urządzenia mobilne

Serwis gemiusRanking (Ranking.pl) opublikował najnowszy ranking urządzeń mobilnych używanych do przelądania internetu na terenie Polski. Dane pochodzą z projektu badawczego gemiusTraffic, realizowanego przez firmę Gemius SA. Badanie gemiusTraffic dostarcza informacji o zachowaniu internautów na witrynach internetowych oraz o stosowanych przez nich rozwiązaniach technicznych. Dane gromadzone są dzięki skryptom zliczającym, umieszczonym w kodzie stron podłączonych do badania.

Ranking modeli urządzeń mobilnych

Ostanie dane pochodzą z okresu od 28 kwietnia do 4 maja 2014 r. Na pierwszym miejscu wśród najpopularniejszych urządzeń mobilnych do przeglądania internetu w Polsce znalazł się po raz kolejny iPad z 19,37% udziałem, zaraz po nim swoją pozycję umacnia iPhone (8,65%). W przypadku iPhone’a, odwrotnie niż w przypadku iPada, zauważalny jest trend wzrostowy. Trzecie miejsce piastuje natomiast Samsung GT-I9300 (Galaxy SIII) (3,55%).

Najpopulaniejsze urządzenia mobilne do przeglądania internetu w Polsce.
Najpopularniejsze urządzenia mobilne, z których przeglądamy internet w Polsce. (źródło: gemiusRanking)

 Ranking producentów urządzeń mobilnych

Natomiast w przypadku producentów urządzeń mobilnych na prowadzeniu, już od początku 2014 roku, jest wciąż Samsung (30,08%). Polacy coraz chętniej kupują smartfony i tablety tego koreańskiego producenta. Główną przyczyną jest dużo niższa cena i wystarczająca jakość urządzenia. Apple tuż za Samsungiem z wynikiem 28,15%. na trzecim miejscu Nokia (9,41%), później Sony (9,18%), HTC (6,80%) i LG (5,67%).

urzadzenia-mobilne-producenci-052014
Najpopularniejsi producenci urządzeń mobilnych, z których Polacy przeglądają internet. (źródło: gemiusRanking)

Pełny ranking znajdziecie na stronach gemiusRanking PL.

źródło: Gemius