Lunecase – obudowa wyświetlająca powiadomienia

Lunecase to ciekawa obudowa iPhone’a z diodami LED, która informuje o połączeniach przychodzących i SMS-ach.

Lunecase

Lunecase to po prostu obudowa na iPhone’a. Ale nie zwykła obudowa – posiada wbudowane diody LED, które świecą symbolem informującym o nadchodzącym połączeniu lub wiadomości SMS. Pamiętacie czas, kiedy Wasze koleżanki miały świecące cudeńka na swoich Nokiach?

Ten wynalazek działa podobnie, ale nie potrzebuje dodatkowego zasilania. Może nie brzmi to jak wielkie odkrycie, ale imponujące jest zrobić taką obudowę, która działa zupełnie bezprzewodowo, bez potrzeby użycia jakichkolwiek baterii lub podłączenia do telefonu. Obudowa Lunecase wykorzystuje do tego celu energię elektromagnetyczną emitowaną przez urządzenie.

Lunecase
Lunecase – wykorzystuje energię elektromagnetyczną

Oto opis deweloperów Lunecase:

Urządzenia elektroniczne emitują bardzo małe ilości energii elektromagnetycznej. Energia ta wytwarzana jest przez większość produktów elektronicznych z naszego codziennego życia. Ludzie starali się zawsze wykorzystać tę energię do użytku. My postanowiliśmy przekształcić niewykorzystaną energię z iPhone’a do systemu powiadomień z tyłu telefonu. Zaczęliśmy w ten sposób wykorzystywać nieużywaną energię smartfona.

Niektórzy są zaniepokojeni faktem, że ich urządzenia emitują „niewidzialną” energię do zasilania diod LED, ale warto podkreślić, że dzisiejsze telefony emitują znacznie mniej energii elektromagnetycznej niż 5-10 lat temu. Jest to naprawdę bardzo mała ilość energii.

Jak to działa?

Cóż sama obudowa jest wykonana z twardego, trwałego materiału. Wystarczy ją założyć na iPhone’a, aby obudowa Lunecase ostrzegała o nadejściu połączenia lub wiadomości tekstowej, nawet zanim pojawi się powiadomienie na ekranie telefonu iPhone. Dioda LED podświetli piktogramy SMS-a lub słuchawki.

Lunecase

Twórcy obudowy mają już działający prototyp i udostępnili swój projekt na Kickstarterze, aby zebrać pieniądze na produkcję. Nic dziwnego, że projekt już przekroczył 50 000 dolarów w 36 dni. Nadal można dostać się na listę i otrzymać ten produkt za 40 dolarów.

Lunecase – Bring the back of your iPhone to life!

Obudowa Lunecase dostępna będzie w białym i czarnym kolorze na najnowsze modele iPhone’a: 5, 5c i 5s. Wysyłka jest wliczona w cenę zestawu (+5 dolarów za wysyłkę międzynarodową). Produkt ma być rozsyłany w sierpniu tego roku.

Chcielibyście mieć taką obudowę?

źródło: Lunecase – Bring the back of your iPhone to life! by Concepter — Kickstarter