Samsung o zdrowiu przed Healthbookiem Apple’a

Samsung ogłosił imprezę medialną skupiającą się na rozwiązaniach związanych ze zdrowiem. Wydarzenie odbędzie się 28 maja w San Francisco.

Samsung Around Health

Samsung ogłosił właśnie wydarzenie koncentrujące się na aspektach związanych ze zdrowiem. Event odbędzie się 28 maja, kilka dni przed coroczną konferencją firmy Apple WWDC 2014, na której spodziewane są zapowiedzi systemu mobilnego następnej generacji iOS 8 i desktopowego OS X 10.10, w tym oczekiwane oprogramowanie Healthbook .

Impreza Samsunga wyprzedza Apple’a o kilka dni, WWDC odbędzie się 2 czerwca, i również będzie miała miejsce w San Francisco. Czy to przypadek? Chyba nie, bo nie od dziś mówi się, że Apple w tym roku ma zamiar skoncentrować się na WWDC 2014 na rozwiązaniach związanych ze zdrowiem i sprawnością fizyczną.

Apple planuje zaprezentować swój mobilny system operacyjny iOS 8, w tym między innymi nowe oprogramowanie Healthbook, które będzie monitorować i śledzić różne aspekty zdrowia użytkownika i jest podobna do obecnej aplikacji Passbook.

Samsung chce być jednak przed Apple’em, ale znowu może się rozczarować, kiedy to 2 czerwca zobaczymy ripostę firmyz Cupertino…

To będzie interesujące zobaczyć, co obie firmy zaprezentują, żeby jeszcze bardziej podkręcić szał związany ze zdrowiem i sprawnością fizyczną wśród osiadłych użytkowników digitalnych.