Najlepsze programy pocztowe na iPhone’a

Zobaczcie alternatywne programy pocztowe na iOS-a, które mogą być alternatywą dla systemowej aplikacji Mail.

Programy pocztowe na iPhone'a

Oprócz wszechobecnych komunikatorów na smartfonach, każdy z nas używa e-maila do codziennej komunikacji. Posiadacze iPhone’a nie są skazani na systemową aplikację Mail, która przysparza wielu użytkownikom kłopotów, lub nie jest wystarczająca ze względu na brak jakiejś ulubionej funkcji. Poniżej znajdziecie 15 mobilnych aplikacji do obsługi poczty e-mail na iPhone’ie. Może, któraś z aplikacji przypadnie Wam bardziej do gustu niż defaultowy program pocztowy Apple’a? Zobacz także: Mail: Jak edytować, organizować i usuwać skrzynki pod iOS 7?

Mailbox

Mailbox od Dropboxa to jeden z najlepszych alternatywnych mobilnych programów pocztowych na iPhone’a. Ma przejrzysty interfejs i wiele doskonałych funkcji do organizacji, pisania i odpowiadania na e-maile. Można również przenieść wiadomości do folderów specjalnych, aby odpowiedzieć lub wysłać je późniejszym terminie. Aplikacja jest darmowa i dostępna we wszystkich sklepach App Store. Kliknij, aby pobrać tutaj.

Boxer

Boxer to kolejny fantastyczny klient poczty e-mail na iPhone’a i iPada. Wygląda świetnie i ma bardzo podobny zestaw narzędzi do Mailboxa. Można zalogować się na Facebooka i LinkedIn w celu wyświetlenia zdjęć w korespondencji. Ciekawą funkcją jest lajkowanie e-maili. Czasami, nie masz nic do powiedzenia w odpowiedzi na e-maila, ale chcesz, aby Twój kumpel wiedział, że spodobała Ci się ostatnia wiadomość, wystarczy skorzystać z tej funkcji. Ta aplikacja jest dostępna za 0,89 euro w App Storze i możecie ja pobrać klikając tutaj.

Molto

Ta aplikacja jest zaprojektowane tak, aby wiadomości e-mail wyglądały jakby były na stronie bloga. Można połączyć konto Facebooka, aby zobaczyć wiadomość i zdjęcia wysłane do znajomych z tej sieci społecznościowej. Ta aplikacja jest dostępna za darmo.

Gmail

Nie można stworzyć listy najlepszych programów pocztowych na smartfony nie wspominając o aplikacji klienta pocztowego od Google’a. Nowa funkcja odświeżania w tle dla Gmaila pozwala na bieżąco pobierać pocztę nawet jeśli nie korzystacie z aplikacji. Nie trzeba czekać na załadowanie aplikacji, aby pobrać nową pocztę. Oprócz tego dodano funkcję przełączania między pięcioma różnymi kontami, wyszukiwanie zarchiwizowanych wiadomości, czytanie rozmów z Hangoutsów. Aplikacja Gmail jest dostępna za darmo.

Evomail+

Co sprawia, że ta aplikacja wyróżnia się spośród pozostałych? Posiada mocno zintegrowane sterowanie gestami. Możesz odpowiedzieć i przekazać wiadomości e-mail za pomocą jednego centralnego przycisku. Przesuwanie w prawo pozwala odczytać pocztę, a przesunięcie w lewo usuwa cały wątek. Można również włączyć tzw. drzemkę dla e-maila (Snooze), aby wrócić do wiadomości później. Program Evomail+ jest dostępny za darmo.

Triage: Email First Aid

Zamiast podglądać całą skrzynkę na raz, ta aplikacja pomaga zmniejszyć bałagan poprzez minimalistyczne podejście do wiadomości e-mail. Zamiast oglądania wszystkich wątków na liście korespondencji, można zobaczyć tylko jeden e-mail. Można zarchiwizować wiadomość, odpowiedzieć na nią lub pozostawić ją w skrzynce odbiorczej, aby wrócić do niej w późniejszym czasie. Ta aplikacja kosztuje 2,69 euro.

Dispatch

Apka Dispatch może byc obsługiwana głównie gestami, które pomogą Ci zapanować nad codziennym atakiem wiadomości e-mail. Szybka archiwizacja, usuwanie i przenoszenie e-maili, aby pozbyć się bałaganu w skrzynce pocztowej. Można nawet ustawić wstępnie wykonane odpowiedzi na wiadomości e-mail, które nie wymagają naszej ingerencji. Niestety Dispatch jest dostępny za 4,69 euro. To trochę dużo jak na program pocztowy.

CloudMagic

Gdy ktoś pyta Was o wiadomości otrzymane ponad miesiąc temu, czasami musicie spędzić 15 minut próbując znaleźć gdzie zarchiwizowaliście oryginalną wiadomość. CloudMagic używa szybkiego magicznego silnika wyszukiwania, aby pomóc znaleźć to, czego szukasz. Można połączyć się z różnymi usługami pocztowymi, a także Dropboxem, Evernote’em, Twitterem i innymi usługami, aby skorzystać z funkcji wyszukiwania. CloudMagic jest dostępny za darmo.

SquareOne

SquareOne posiada popularny układ kafelkowy. Można podglądać wiadomości i kontakty ze zdjęciami, można przypisywać kontakty do różnych grup, takich jak współpracownicy, rodzina i przyjaciele, a e-maile będą wpadały automatycznie do odpowiednich folderów. A każdą grupę można sprawdzać oddzielnie. SquareOne jest dostępna za darmo.

SeedMail

Jednym z najczęściej wspominanych brakujących elementów w aplikacjach pocztowych jest brak kompatybilności z Exchange. SeedMail łączy się z serwerem Exchange i IMAP, dzięki czemu e-maile biznesowe są bezpiecznie wysyłane. Można uzyskać dostęp do kontaktów, przeglądać i tworzyć wydarzenia w kalendarzu i ustawiać przypomnienia z poziomu aplikacji poczty e-mail. Połączenie z kontem Evernote i Dropboxem pozwala zapisywać ważne pliki i dokumenty w chmurze. SeedMail jest całkowicie bezpłatny i pobierzecie go klikając tutaj.

Jeśli wciąż macie problem ze znalezieniem odpowiedniego klienta pocztowego dla siebie, poniżej znajdziecie pięć dodatkowych mobilnych aplikacji pocztowych, które warto wziąć pod uwagę:

  • Mail Pilot 8,99 euro
  • Yahoo Mail free
  • Hop free
  • myMail free
  • Inbox Cube – Visual Email App for Gmail, Yahoo!, iCloud, AOL, Outlook, Hotmail, IMAP free

Teraz spośród tych wszystkich aplikacji możecie sami wybrać najbardziej odpowiadający program lub programy pocztowe na iPhone’a, które zastąpią lub uzupełnią systemową aplikację Mail.

źródło: iDownloadBlog: The best email apps for iPhone, autor: Lory Gil