Helpouts – nowa aplikacja mobilna od Google’a

Google udostępniło nową aplikację mobilną do usługi edukacyjno-pomocowej o nazwie Helpouts.

Helpouts

Aplikacja Helpouts daje użytkownikom możliwość znalezienia i zaplanowania tzw. Helpoutsów (kursów, korepetycji), rozpoczęcie własnego bezpłatnego Helpouta, przeczytanie recenzji i szczegółów dostępnych ofert oraz wysłanie wiadomości do innych użytkowników.

Dla osób nieznających usługi Helpouts od Google’a, śpieszymy wyjaśnić, że jest to serwis/ usługa, która daje dostęp do ekspertów z różnych dziedzin, w tym gotowania, zdrowia, sztuki i muzyki. Eksperci tworzą klasy wideo, w których uczą np. grania na gitarze, czy edytowania zdjęć.

Z bloga Google’a na temat nowej aplikacji:

Dzięki aplikacji Helpouts na urządzenia z iOS-em można uzyskać pomoc i udzielić pomocy w dowolnym miejscu i sytuacji. Obecnie, za pośrednictwem aplikacji na iOS-a dostępne są tylko darmowe Helpoutsy. Korzystając z aplikacji Helpouts można także wysyłać wiadomości do innych użytkowników, twórców kursów, można czytać i wystawiać recenzje na temat Helpoutsów.  Aplikację na iOS-a można póki co pobrać z kont iTunes założonych w Australii, Kanadzie, Irlandii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, lub USA. Aby korzystać z aplikacji Helpouts, wymagany jest takze system iOS 6 lub wyższy.

Oprócz przeglądania i wyszukiwania Helpoutsów, aplikacja na iOS-a pozwala użytkownikom rozpocząć własne bezpłatne Helpoutsy, a także czytanie recenzji i szczegółów ogłoszeń opublikowanych przez innych ekspertów. Można również zostawić własne opinie, wysyłać wiadomości do innych użytkowników, i edytować ustawienia profilu.

Introducing Helpouts by Google

Warto zauważyć, że niektóre Helpoutsy są płatne. Aby rozpocząć nowy Helpouts, trzeba trochę poczekać, więc nie jest to dobra usługa jeśli potrzebujecie natychmiastowej pomocy. Niezależnie usługa wygląda bardzo interesująco i może być zalążkiem do internetowych korepetycji.

Oficjalna strona usługi Helpouts: helpouts.google.com

Aplikację mobilną Helpouts od Google’a możecie pobrać na urządzenia z iOS-em i Androidem, klikając na poniższe przyciski. Aplikacja nie jest jeszcze dostępna dla użytkowników z Polski.