Jak wyobrażano sobie iPada 10 lat temu?

Fani Apple’a zastanawiali się od zawsze jakie będzie kolejne urządzenie firmy z Cupertino. Zobaczcie wizję iPada z 2004 roku.

Koncept iPada z 2004 roku

Podobnie w dzisiejszych czasach możemy natknąć się w sieci na kolejne koncepty zegarka iWatch, czy iPhone’a Zobaczcie jak ludzie (my, bo to całkiem niedawno) wyobrażali sobie iPada w 2004 roku – grafika pochodzi z forum MacRumors (wątek: Photo of new Apple PDA? I wish!) z 10 czerwca 2004 roku, która przedstawia wizję dotykowego tabletu od Apple’a na miarę tamtych czasów :-)

W ówczesnej koncepcji iPada, która wydaje się być bardziej smartfonem niż tabletem, urządzenie posiada gładzik, podświetlany wyświetlacz 312 x 378 px, jest grube na 1 cal, waży 317 g, a bateria miałaby wystarczać na 8 godzin pracy pod systemem OS X 2go.

Najbardziej niesamowite wydaje się być to, że precyzyjnie wybrano nazwę dla prawdziwego produktu Apple’a, który został wydany dopiero sześć lat później w 2010 roku.

Oczywiście nie jest to oficjalny i oryginalny pomysł Apple’a, a jedynie pomysł fanów. Niemniej pokazuje to, jak bardzo Apple ma wpływ na to w jaki sposób wyobrażamy sobie interakcję człowieka z maszyną, interfejsy użytkownika itp. Ziszczeniem wyobrażeń był wydany po raz pierwszy iPhone z systemem iOS w 2007 roku.

źródło: The Next Web