OnePlus One już 23 kwietnia

OnePlus One to nowy smartfon, który zostanie zaprezentowany 23 kwietnia 2014 r. Zobaczcie specyfikację nowego gracza na rynku smarfonów.

OnePlus One teaser

Szumna kampania zapowiadajaca nowego gracza na trudnym rynku smartfonów trwa i idzie mu to całkiem nieźle. Mowa tu o OnePlus One, które szumnie zapowiada ambitne hasła, i teasery nawiązujące do produktów konkurencji. Nowy smartfon ma być urządzeniem idealnym, które ma pracować na CyanogenModa. Po premierze smartfona mają zostać udostępnione pliki źródłowe z jądrem oraz samym systemem, które będą podstawą dla programistów chcących tworzyć modyfikacje oraz własne aplikacje. Odblokowanie bootloadera i roota nie będą miały wpływu na utratę gwarancji.

Telefon OnePlus One, a właściwie smartfon, będzie dostępny w różnych kolorach z oficjalnym etui. Sukcesywnie mają sie pojawiać dodatkowe dedykowane akcesoria.W dniu premiery smartfon ma być w 10 krajach – w tym w USA. Wątpię, aby Polska była na tej liście, ale kto wie? Telefon ma być sprzedawany po kosztach, a jedynym jego wyróżnikiem jest system CyanogenModa.

Czy nowy smartfon OnePlus One odniesie sukces? Czy będzie kolejnym gadżetem dla geeków mobile’owych? Ciężko powiedzieć. Osobiście jestem ciekawy nowego urządzenia, ale obawiam się, że nie wytrzyma konkurencji pomimo pięknych teaserów.

Teasery nawiązujące do konkurencyjnych marek i zapowiadające OnePlus One

OnePlus One teaser

OnePlus One teaser

Specyfikacja OnePlusOne

Firma OnePlus stopniowo ujawnia szczegóły na temat swojego smartfona. Teraz przedstawiono specyfikację techniczną, czyli najważniejsze informacje i parametry smartfona.

Telefon będzie posiadał Snapdragona 801 (MSM8974AC) z zegarem o częstotliwości 2,5 GHz. Grafika opierać się będzie na Adreno 330 GPU, 578 MHz. Wewnątrz znajdziemy także 3 GB pamięci RAM. Oprócz tego słuchawka będzie miała wyświetlacz Full HD o przekątnej 5,5 cala, tylny aparat 13 MP od SONY, oraz baterię o pojemności 3100 mAh. Całość będzie działać pod kontrolą wspomnianego już systemu CyanogenMod. Pomimo dużego rozmiaru wyświetlacza, sprzęt ma być mniejszy niż konkurencyjne 5-calowe smartfony (np. Xperia Z1).

Specyfikacja techniczna smartfona OnePlus One
Specyfikacja techniczna smartfona OnePlus One

Producent zapowiedział, że One w Europie będzie kosztował poniżej 350 euro, tyle ile 16-gigabajtowa wersja Nexusa 5. Wciąż nie wiemy jak OnePlus One będzie wyglądał, ale zmieni się to już 23 kwietnia, kiedy to firma OnePlus oficjalnie zaprezentuje swojego hi-endowego smartfona.

Landing Page OnePlus One

Landing Page OnePlus One

źródło: OnePlus One