Apple odnotowało już 87% urządzeń z iOS-em 7

Według najnowszych danych opublikowanych przez Apple’a w centrum wsparcia deweloperów, aż 87% użytkowników iUrządzeń ma aktualnie zainstalowaną wersję iOS-a 7.

iOS 7 na 87% urządzeń z iOS-em

Apple opublikowało udział użytkowników iOS-a w torcie apple’owskich urządzeń mobilnych za okres tygodnia do 6 kwietnia 2014 r. Udział iOS-a 7.1 na koniec marca wynosił 85 proc., a 83 proc. miesiąc temu, kiedy to Apple upubliczniło system iOS 7.1. Najnowsza aktualizacja przyniosła ze sobą kilka nowych funkcji, takich jak CarPlay, udoskonalenie iTunes Radio, poprawki do czujnika linii papilarnych dotykowy ID oraz dla Siri. iOS 7.1 wreszcie gotowe do pobrania.

Na powyższej grafice widzicie dokładny udział systemów iOS za okres siedmiu dni do 6 kwietnia. Najnowsze dane wskazują, że 11 proc. z aktywnych użytkowników posiada jeszcze system iOS 6, a pozostałe 2 proc. starsze wersje mobilnego systemu Apple’a.  Udział czytelników przeglądających serwis mobirank.pl na urządzeniach z iOS-em to 20,47 proc. wszystkich czytelników w terminie od 1 do 8 kwietnia 2014. Z czego z najnowszym iOS-em 7.1 jest aż 72,75 proc. czytelników z tej grupy.

Czytelnicy mobirank.pl z iOS-em 7

Czytelnicy mobirank.pl z iOS 7
Czytelnicy mobirank.pl z iOS 7

W przeciwieństwie do Androida, Apple zwykle odnotowuje spontaniczne przyjęcie nowych wersji iOS-a w momencie, kiedy firma wypuszcza oprogramowanie dla modeli swoich telefonów na raz i oferuje wsteczną kompatybilność z różnymi starszymi urządzeniami. Podczas gdy Apple cieszy się dobrym przyjęciem najnowszej wersji iOS-a, Android Google’a walczy, aby producenci telefonów oferowali najnowszą wersję oprogramowania.. Najnowsza wersja mobilnego systemu Google’a 4.4 KitKat jest zainstalowany na 5,3 proc. urządzeń, pomimo że wydany został w zeszłym roku, miesiąc po iOS-ie 7.

Oczekuje się, że następna wersja systemu iOS z numerem 8 będzie to znacząca aktualizacja, która skupi się bardziej na na funkcjonalności, a mniej na estetyce i zmianach w wyglądzie. iOS 8 ma podobno zawierać ulepszoną aplikację Map, Siri i nową aplikację Healthbook, która będzie pozwalała użytkownikom na śledzenie danych w zakresie monitorowania swojego stanu zdrowia i kondycji fizycznej.