Właściciele iPadów, częściej przeglądają strony niż czytają książki

Co najczęściej robią na swoich urządzeniach właściciele iPadów, tabletów Kindle Fire i Samsung Galaxy?

Uzycie iPada, Samsunga Galaxy Tab i Kindle Fire

Właściciele iPadów są bardziej skłonni do korzystania z ich tabletów do przeglądania internetu, a właściciele Amazon Kindle Fire spędzają większość czasu czytając książki – twierdzi w The Wall Street Journal, który przeanalizował dane zebrane przez firmę Statista. Tendencja ta potwierdza wcześniejsze badania, które sugerują, że przeglądanie stron internetowych i mediów on-line są popularnymi działaniami wśród właścicieli iPada.

Statystyki potwierdzają również przeznaczenie tabletu Amazon Kindle Fire – właściciele tych urządzeń znacząco przebijają pozostałych w kategorii czytanie książek. aż 67 proc. użytkowników Kindle Fire używa tego tabletu do czytania Wynik nie jest zaskakujący, biorąc pod uwagę nacisk sklepu Amazon na zakup książek. Tylko 33 proc. właścicieli iPada przyznaje, że używa iPada do czytania książek.

Wykorzystanie iPada znacznie różni się od Kindle’a – większość właścicieli iPada spędza czas na przeglądaniu internetu (85 proc.), sprawdzania poczty elektronicznej (72 proc.) i grania w gry (60 proc.). Około połowa badanych wszystkich właścicieli iPadów używa urządzenia do korzystania sieci społecznościowych, a najmniejszy odsetek używa urządzenia do czytania i słuchania muzyki.

Podobną tendencję zaobserwowano także dla właścicieli tabletu Galaxy, którzy używają swojego urządzenia głównie do przeglądania stron WWW e-maili i gier. Jedyny obszar, w którym właściciele Galaxy mają przewagę nad iPadowcami i Kindle’owcami to słuchanie muzyki z 35 proc. udziałem właścicieli Galaxy, w porównaniu do 33 proc. właścicieli iPada i 23 proc.właścicieli Kindle Fire.

źródło: The Wall Street Journal, iPhone Hack, Statista