Amazon zaprezentował Fire TV

Amazon pokazał na konferencji prasowej Fire TV – konkurenta dla Apple TV, Chromecasta i Roku.

Amazon Fire TV

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Amazon zaprezentował dzisiaj urządzenie do strumieniowego przesyłania multimediów, które będzie konkurować z Apple TV, Google Chromecast i nowym Roku Streaming Memory Stick. Fire TV to małe kwadratowe pudełko z pilotem i wyszukiwaniem głosowym. Wewnątrz znajduje się procesor quad-core z dedykowanym procesorem graficznym i 2 GB pamięci RAM. Obsługuje standard 1080p przez HDMI i posiada dwie anteny Wi-Fi z MIMO dla szybkiego pobierania materiałów wideo. Amazon twierdzi, to sprzęt Fire TV jest trzy razy potężniejsza od jej konkurentów.

Użytkownicy Fire TV będą moglioglądać  popularne filmy i programy telewizyjne przez usługę na Amazon Instant Video. Urządzenie posiada również funkcję uczenia się gustu użytkownika na podstawie oglądanych filmów, aby móc zaproponować najlepiej dopasowane materiały. Do urządzenia będzie można dokupić bezprzewodowy kontroler do gier za 39 dolarów. Studia gier takie jak Disney, Gameloft, EA, Sega, Ubisoft i Double Fine współpracują już z Amazonem, aby dostosować swoje tytuły do nowego urządzenia. Amazon również otwiera własne studio gier.

Amazon Fire TV

Popularne usługi muzyczne takie jak Pandora, TuneIn, iHeartRadio i Amazon Muzyka zostaną uruchomione z obsługą X-Ray do wyświetlania tekstów piosenek w przyszłym miesiącu. Kontrola rodzicielska będzie kosztować 2,99 dolara, aby rodzice mogli programować dostęp tylko do treści dla dzieci.

Amazon rozpoczął już wysyłkę urządzenia Fire TV za 99 dolarów, na razie tylko na terenie Stanów Zjednoczonych. Urządznie będzie na pewno można sparować z tabletem Fire na tej samej zasadzie jak Apple TV z iPadem. Nie są jeszcze znane szczegóły integracji z urzadzeniami działającymi pod iOS-em.

Gary Busey Meets Amazon Fire TV

źródło: MacRumors, Amazon