Screeny z iOS 8?

W sieci pojawiły się screeny pochodzące rzekomo z systemu iOS 8…

rzekome screeny z iOS 8

Nie lubię publikować niesprawdzonych i nieoficjalnych informacji, ale na portalach branżowych aż huczy od plotki na temat rzekomych screenów z nowego systemu iOS 8. Według opublikowanych zrzutów ekranów z nowego systemu wynika, że w samym wyglądzie nie doszło do rewolucyjnych zmian. Pojawiają się natomiast 3 nowe ikony do aplikacji: Preview (znany użytkownikom Maców Podgląd), TextEdit i Healthbook.

Grafiki udostępnił serwis 9to5Mac, ale nie można zweryfikować ich źródła. Healthbook miałoby być prawdopodobnie aplikacją Fitness dla iOS-a 8 i miałaby być to aplikacja zintegrowana z zegarkiem iWatch do śledzenia istotnych parametrów zdrowotnych i fitness, takich jak spalone kalorie, tętno, nawodnienie czy poziom glukozy we krwi. Podgląd i TextEdit z kolei mogą zadebiutować na iOS-ie  jeszcze w tym roku w ramach rozbudowy serwisu Apple iCloud. Ich ikony są niemal identyczne do tych znanych z OS X, co wydaje się mało prawdopodobne, ponieważ Apple raczej różnicuje ikony z desktopów i iOS-a…  Sugeruje to, że ikony mogą być zastępcze i mogą się zmienić zanim aplikacje zostaną wydane. Aplikacja Tips (Porady) jest nieznana i nie do końca wiadomo czemu miałaby służyć w iOS 8?rzekome screeny z iOS 8

Jak zwykle Apple nie zapowiada takich rzeczy, ale oczekuje się, że iOS 8 zostanie zaprezentowany jeszcze w tym roku na WWDC 2014 i udostępniony publicznie tej jesieni. Poza poprawą stabilności, bezpieczeństwa i ulepszenia usług, takich jak Mapy i Siri, można się spodziewać dodania funkcji związanych z dbaniem o zdrowie i formę, które integrują się z inteligentnym zegarkiem Apple iWatch.

Ile z tych przecieków okaże sie prawdą, zobaczymy. Do tego czasu pojawi się jeszcze tysiąc różnych plotek i domniemań. Pozwólcie, że następnym razem napiszę o iOS-ie 8, jak będziemy mieli pewne informacje.