iPhone 5c okazał się klapą?

iPhone 5c cieszy się mniejszą popularnością niż jego poprzednicy iPhone 5, 4s i 4. Od dłuższego czasu jego udział w rynku to zaledwie 6 proc.

Modele iPhone-a - procentowy udział w rynku

Jeśli uważacie, że iPhone 5c cieszy się popularnością, to powyższy wykres od Mixpanel.com, pokazuje, że wzrost tego telefonu od daty premiery jest nieznaczny. Pozostaje na prawie niezmiennym 6-proc. poziomie od świąt Bożego Narodzenia. Nawet Phone 5s osiągnął 20-proc. udział w rynku iPhone’ów, wyprzedzając iPhone’a 4 i zbliża się do populaności iPhone’a 4S.

Nie ma co oczekiwać wzrostu sprzedaży iPhone’a 5c. Chociaż Apple miało wielkie plany i nadzieje do tego modelu, to jak pokazują statystyki okazał się porażką. Przed premierą użytkownicy oczekiwali tańszego modelu, a tymczasem Apple wydało odświeżoną wersję iPhone’a 5 w plastikowej obudowie. Klienci domagali się jednak telefonu średniej klasy i odpowiednio tańszego, a tak obie strony są rozczarowane.

Wydaje się dość oczywiste w tym momencie, że Apple zakończy eksperymenty z linią „c”. Ale co zajmie jej miejsce gdy będzie premiera iPhone’a 6?

źródło: Cult of Mac, Mixpanel