Jak włączyć LTE 4G na iPhone’ie w Orange?

Wraz z aktualizacją systemu iOS 7.1 pojawiło się również uaktualnienie operatora Orange pozwalające na łączenie się z siecią 4G przez iPhone’a.

LTE w Orange

Zobacz jak zrobić aktualizację operatora Orange na iPhone’ie

Orange umożliwiło łączenie się z siecią 4G (LTE) przez telefony komórkowe już 3 lutego (LTE w Orange także na smartfonach), jednak dopiero teraz można z niej korzystać na iPhone’ie. Zobaczcie jak łatwo, w 3 krokach włączyć sieć LTE (4G) w Orange na iPhone’ie.

Uaktualnienia ustawień operatora to małe pliki, które mogą zawierać dostarczane przez firmę Apple i operatora uaktualnienia ustawień związanych z operatorem, na przykład ustawień sieci, połączeń, sieci komórkowej danych, wiadomości, hotspotu osobistego i poczty głosowej. Od czasu do czasu możesz otrzymywać powiadomienia o konieczności zainstalowania nowych uaktualnień ustawień operatora.

Aby uaktualnić ustawienia operatora, wykonaj następujące czynności:

  1. Sprawdź czy masz zainstalowany system iOS 7.1 i masz włączoną Sieć komórkową (Dane sieci kom. i Włącz 3G) Zobacz, co nowego w iOS 7.1: iOS 7.1 wreszcie gotowe do pobrania
  2. Przejdź do Ustawienia > Ogólne > To urządzenie… Jeśli jest dostępne uaktualnienie, zostanie wyświetlony monit.
  3. Kliknij OK i Operator powinien zaktualizować się do wersji 16.

LTE (4G) dostępne jest w Orange w wersji systemu iOS 7.1 i dla iPhone’a 5, 5c i 5s.

LTE 4G w Orange na iPhone'ie LTE 4G w Orange na iPhone'ie

Uwaga: niekiedy operator może udostępnić obowiązkowe uaktualnienie. W przypadku uaktualnienia tego typu zamiast przycisku Uaktualnij jest wyświetlany przycisk OK mający na celu powiadomienie o pobraniu i zainstalowaniu uaktualnienia.

To wszystko :)

UWAGA! Po zaktualizowaniu ustawień operatora będą dostępne dwie sieci komórkowe danych 3G i 4G. Jeśli w Twojej okolicy nie ma 4G w Orange, warto poczekać z aktualizacją. Cofnięcie ustawień nie będzie już takie proste jak aktualizacja. Sieci 3G i 4G znacznie szybciej zużywają baterię niż EDGE.