iOS 7.0.6 zainstalowany na ponad połowie iUrządzeń

Z informacji ujawnionych przez serwis Onswipe wynika, że najnowsza wersja systemu iOS 7.0.6 jest zainstalowana na ponad 50 proc. urządzeń mobilnych Apple’a.

iOS 7.0.6 na ponad połowie urządzeń mobilnych Apple'a
iOS 7.0.6 na ponad połowie urządzeń mobilnych Apple’a (źródło: onswipe)

Zaledwie kilka tygodni od udostępnienia przez Apple aktualizacji do iOS 7.0.6, ponad połowa ruchu z iUrzadzeń pochodzi ze sprzętu z zainstalowanym najnowszym systemem iOS. Dane pochodzą od firmy Onswipe, która ujawnia, że od 3 marca iOS 7.0.6 stanowi 50,06% ruchu platform z iOS-em. Liczba urządzeń z poprzednią wersją – iOS 7.0.4 spadła do 30,16% w tym samym okresie. Zobacz także: iOS 7.0.6 zainstalowany już na 26% iUrządzeń.

Podczas gdy Apple zawsze promuje swoje najnowsze oprogramowanie iOS, ta wersja została szeroko przyjęta ze względu na zawierającą ważną poprawkę bezpieczeństwa związaną z zabezpieczeniami sieciowymi przy połączeniach SSL/TLS. (Apple udostępniło iOS 7.0.6 i iOS 6.1.6)

Instalacja aktualizacji najnowszego iOS-a stopniowo przyspiesza. W lecie 2012 roku, w Ameryce Północnej ruch generowany przez urządzenia z iOS-em, który był sprawdzany w związku z inną aktualizacją związaną z bezpieczeństwem systemu iOS (iOS 5.1.1.), wynosił 58 proc. po trzech tygodniach od wydania bezpiecznej wersji. Na podstawie danych Onswipe, w przypadku iOS-a 7.0.6 wzrost instalacji powinien rozsnąć znacznie szybciej, chyba, że wcześniej pojawi się iOS 7.1.